Zieleń za trzy miliony

Urząd gminy Góra Kalwaria pozyskał niemal 3 miliony złotych na zagospodarowanie obszarów zieleni na terenie naszego miasta.
Środki, które udało się pozyskać, pochodzą z unijnego funduszu „Infrastruktura i środowisko”, z którego wspierane są: rozwój gospodarki niskoemisyjnej, ochrona środowiska, przeciwdziałanie zmianom klimatu, transport i bezpieczeństwo energetyczne czy ochrona zdrowia i dziedzictwa kulturowego.

Prace związane z rewitalizacją obszarów zielonych na terenie Góry Kalwarii mają być przeprowadzone w przyszłym roku. Oprócz inwestycji zaplanowanych wcześniej np. zagospodarowania skarpy wzdłuż al. Wyzwolenia, rewitalizacji skweru przy Dominikańskiej, kontynuacji prac na skarpie za szkołą czy nowych nasadzeń na ul. ks. Sajny powstaną nowe miejsca, w których można będzie wypoczywać na świeżym powietrzu. Oprócz wymienionych wyżej inwestycji ratusz planuje zagospodarować:

– teren pomiędzy przedszkolem integracyjnym a Budowlanką

– plac za budynkiem dawnej szkoły gastronomicznej przy ulicy ks. Sajny 4

– teren przy zbiegu ulic Żwirki i Wigury oraz Batorego na Parceli

Łącznie renowacji poddanych zostanie ponad 95 tys. m2 zieleni. Dotacja z funduszu to ponad 2,7 mln zł, gmina jako wkład własny poniesie koszty w wysokości niemal pół miliona zł.

Autor: Paweł Uśniacki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *