Zagrali dla rówieśników

Wakacje to zawsze jest najpiękniejszy okres w roku, na który wszyscy czekają z wielkim utęsknieniem. Nieważne czy jesteś dzieckiem, czy dorosłym, bo wszyscy po prostu kochają wakacje! Te dwa miesiące w roku, to wyjątkowy czas, kiedy podróżujemy po całej Polsce i Europie, a nawet świecie. To czas, kiedy poznajemy wielu wyjątkowych ludzi i zyskujemy nowe przyjaźnie na lata. Właśnie takie przyjaźnie zyskali młodzi artyści z powiatu piaseczyńskiego, którzy zagrali wyjątkowy koncert dla swoich rówieśników z ukraińskiego Wołynia.

POLSKIE DZIECI Z WOŁYNIA
W te wakacje powiat piaseczyński odwiedziły wyjątkowe dzieci polskiego pochodzenia z Wołynia. Codziennie Starostwo Powiatowe w Piasecznie, Gmina Piaseczno i Fundacja Pomóż Dorosnąć organizują wiele aktywności dla tej młodzieży i ich opiekunów. Dzieci zwiedzają nasz piękny powiat i uczestniczą w wielu uroczystościach organizowanych specjalnie dla nich. Odwiedzili już swoich rówieśników z Domu Dziecka w Pęcherach, zwiedzili Urząd Miasta i Gminy Piaseczno, gdzie spotkali się z wiceburmistrzem Danielem Putkiewiczem i Hanną Kułakowską-Michalak. Harmonogram pobytu dzieci w Piasecznie i okolicach jest naprawdę bardzo bogaty i obfitujący w liczne dla nich niespodzianki.

SPECJALNY KONCERT
W dniu 23 lipca 2017 roku specjalnie dla dzieci z Ukrainy odbył się wyjątkowy koncert w Przystanku Kultura. Na scenie dla naszych gości zagrali młodzi piaseczyńscy i warszawscy artyści. Część z nich mogliśmy już dobrze poznać podczas tegorocznej rywalizacji w ramach Piaseczyńskiego „Pokaż Talent”. Wystąpiła zwyciężczyni tegorocznego talent show Julianna Stopnicka, Mateusz Niewiarowski finalista konkursu, a także duet z warszawskiego Ursynowa Natalia Hryniewicka i Mikołaj Zwierz. Nie mogło także zabraknąć specjalnych występów na scenie. Oto zadbał Michał Kisielewski z zespołu Kolorofonia, który wykonał kilka swoich kawałków na scenie. Mogliśmy między innymi usłyszeć utwór „Mamy soundsystem”, który walczy na kilku listach przebojów o jak najwyższą lokatę.

UTALENTOWANY SASZA
Po występie naszych młodych artystów, na scenie Przystanku Kultura zagościł Sasza Pawluk, który przyjechał na wakacje z Wołynia. Sasza już od początku pobytu dzieci z Ukrainy w Polsce grał i śpiewał przy każdej okazji, ale jego występ podczas koncertu po prostu oczarował! Sasza rozpoczął swój mini koncert od utworu zespołu Enej, który wykonał w języku ukraińskim. Opiekunka dzieci po tym występie spieszyła z krótkim tłumaczeniem tego utworu na język polski: – Matka wysłała swojego syna walczyć o wolność i prawdę. Synek zginął i matka tak tęskni. Przyszła wiosna i jeszcze ona tęskni, bo on jest na niebie – dodała wzruszona. Sasza wykonał jeszcze słynny utwór zespołu The Cranberries – Zombie, a także kilka innych. Po występie ponownie opiekunka dzieci wspomniała o wyjątkowych osiągnięciach Saszy na Ukrainie. – Sasza nie tylko pięknie śpiewa, ale też pięknie recytuje. W Kijowie był taki konkurs recytatorski im. Adama Mickiewicza. Tam zajął drugie miejsce, a w Żytomierzu zajął już pierwsze miejsce – mówiła opiekunka grupy. Swojego zachwytu występem Saszy nie krył również organizator tego koncertu Grzegorz Rowiński – Teraz był festiwal Eurowizji w Kijowie na Ukrainie. Dlaczego nie było tam tego młodzieńca? Musicie go wysłać na Eurowizję. Najwyższy na to czas, bo jest to bardzo zdolny, młody człowiek – dodał po występie.

SŁOWA UZNANIA
Koncert dla dzieci z Ukrainy był naprawdę wspaniałą inicjatywą, która zintegrowała młodych polskich i ukraińskich artystów. Po występie Saszy Pawluka kilka pięknych słów wypowiedział Mateusz Niewiarowski, który pogratulował Saszy wspaniałego występu. Był też pełen uznania dla swojego kolegi z Ukrainy.
Myślę, że dzieci z Ukrainy zachowają
w pamięci wiele pięknych chwil z pobytu w Polsce. Na pewno jedną z piękniejszych będzie koncert, który został zorganizowany przez młodych piaseczyńskich artystów dla swoich rówieśników z Ukrainy.

Autor: Kamil Myszyński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *