Wszyscy jesteśmy muzykami

Za nami pierwszy koncert w ramach projektu Garaż, który realizuje Konstanciński Dom Kultury. Na scenie Hugonówki zaprezentowali się artyści z różnych gatunków muzycznych. Była poezja śpiewana, jazz czy nawet punk rock. Jednak sam projekt Garaż, to nie tylko występy na żywo przed publicznością. To także kompleksowy support dla młodych artystów, którzy chcą dopiero rozpocząć swoją wielką karierę i mieć wsparcie bardziej doświadczonych muzyków.
 
Fenomenalne talenty
– Słyszałem młodych, jest tutaj dużo fenomenalnych talentów – zauważył doświadczony już muzyk Paweł Borowski, występujący na scenie pod pseudonimem Paborowski. Do tej grupy na pewno można zaliczyć zespół Afekt, który gra hard rocka. Występ dla nich był nie tylko szansą na zdobycie większego scenicznego doświadczenia, ale także do poznania innych muzyków. – Scena jest duża, właściwie rzadko mamy okazję, aby występować na scenie, która daje tyle swobody. Dodatkowo mieliśmy możliwość poznania innych artystów, którzy grają na różnych instrumentach. Mają trochę inny styl muzyczny, inaczej przekazują swoją ekspresję. Dzięki temu możemy zyskać od nich sporo wiedzy i doświadczenia. Było super, była dobra energia na scenie i na backstage’u. Dobry koncert – mówili po swoim występie: Jakub, Kuba, Patryk, Mateusz i Ignacy, członkowie zespołu Afekt.
 
Gwiazda Konstancina
Dość nieoczekiwanie wielkie brawa i oklaski zebrał od publiczności zespół Tulamade, który rozpoczął koncert w Hugonówce. Gwiazdą tego zespołu okazała się wokalistka Agata Gregorczyk-Janik, której głos i wykon urzekł konstancińską publiczność. – Jestem pod ogromnym wrażeniem. Wiedziałam, że Agatka jest zdolna, ale nie wiedziała, że aż tak – zachwycała się nad występem zespołu Tulamade pani Jagoda Magdziarz. – Nareszcie w tym miejscu, występ gwiazdy Konstancina pani Agaty Gregorczyk-Janik. Gratulujemy, to było coś wspaniałego – dodawała Maria Mioduszewska. – Agatkę znam nie od dzisiaj, ale dzisiaj pokazała kolejną odsłonę, która mnie po prostu rozłożyła od środka, w tym najbardziej pozytywnym znaczeniu i odczuciu – mówiła Basia Daniszewska. Sama artystka okazała olbrzymią skromność. Ciesząc się, że mogła wystąpić na swojej ukochanej scenie w Hugonówce. – Chciałam serdecznie podziękować dyrekcji KDK, za taką wspaniałą imprezę, na której możemy zaprezentować się ze swoją twórczością. Wreszcie w Konstancinie, bo od lat gramy już poza gminą… Mam nadzieję, że to będzie taki pozytywny bodziec do tego, żeby to się zmieniło. Jestem szczęśliwa, że byłam i mogłam zagrać w tym miejscu, które po prostu kocham – cieszyła się ze swojego występu Agata Gregorczyk-Janik.
 
Kalifornijski punk rock
Kiedy myślimy o zespole The Option, to dwie rzeczy przychodzą nam do głowy. Pierwsza, że grają kalifornijskiego punk rocka, druga, że pochodzą z Opaczy i dumnie reprezentują tę miejscowość. Ich występy to zawsze ładunek pozytywnych emocji. – Uwielbiamy grać, kochamy to robić. Dlatego szukamy możliwości na to, żeby na tak wielkiej scenie, jak ta tutaj w Hugonówce, zagrać. Staramy się zawsze, aby nasz repertuar był dopasowany do okoliczności, w których występujemy. Zdecydowaliśmy się, aby na koncercie wykorzystać, tylko: perkusję i gitary. W naszych utworach słychać też wiolonczelę, ale tym razem jej zabraknie – mówili: Tomek, Sandra i Adam, członkowie zespołu The Option.
 
Rozluźnienie, odpoczynek…
Projekt Garaż to nie tylko muzycy, to także zespoły improwizacyjne. Na scenie Hugonówki zaprezentował się AKT VIII. – Dzisiaj zamierzamy przez 30 minut poimprowizować z widownią. Będzie jakiś element muzyczny, ale ogólnie rzecz ujmując, nasz występ nie jest muzyczny… Będzie on bardziej odpoczynkiem od tych wszystkich muzycznych występów na scenie. Takim dla rozluźnienia atmosfery. Występ będzie tradycyjny, czyli kilka gier krótkich improwizowanych, oczywiście z udziałem publiczności. Mamy nadzieję, że publiczność dopisze z pomysłami i chętnie będzie się udzielać. Zawsze fajnie się gra, jak publiczność jest aktywna, a poza tym, to od widowni zależy, co zobaczy na scenie – mówili przed występem Ziemowit, Bartłomiej, Kamil i Stanisław, członkowie zespołu AKT VIII.
 
Inauguracja całego projektu
Koncert w Hugonówce rozpoczął projekt pt. „Garaż”, który ma być kompleksowym supportem dla młodzieży, która rozpoczyna dopiero swoją wielką karierę. – To jest w zasadzie inauguracja całego projektu. Bo nie ograniczamy się do robienia, tylko jednorazowego koncertu. Chcemy dać tym wszystkim, którzy do nas się zgłaszają kompleksową formę wsparcia. Że gdyby chcieli np. skorzystać ze sceny, zrobić sobie fajne foty w profesjonalnym świetle, nagrać demo, a może jakieś wideoklip. To możemy się umówić i otwieramy dla nich szeroko drzwi. Zależy nam na tym, żeby Konstanciński Dom Kultury stał się taką osią, wokół której obraca się całe lokalne życie kulturalne młodych ludzi. Bo akurat w przypadku tego projektu stawiamy na młodych – prezentował założenia projektu – Garaż, jego koordynator, Bartek Jaworski.
 
Ja, publika, trema i…
Projekt Garaż jest bardzo cenną inicjatywą muzyczną. Bo muzyka nie tylko łączy pokolenia, ale jest także sensem życia dla wszystkich artystów, którzy wystąpili na scenie Hugonówki: Tulamade, Afekt, Tomasz Antecki, Maciej Pietrowski, Marcin Skoczylas, AKT VIII, Paborowski, No Drama, please, Karina Mrówka, The Option i gwiazda wieczoru: INA WEST. Dzięki temu projektowi młody muzyk może zdobyć bezcenne doświadczenie, które zaprocentuje w najbliższej przyszłości. To jest także test własnych umiejętności. – Ja, publika, trema i to, co ja naprawdę mam do przekazania, czy mam coś do przekazania? A może dam sobie spokój, a może jeszcze spróbuję. Tutaj możesz poznać siebie i jakim muzykiem w głębi duszy jesteś – zauważył Paweł Borowski.
 
Autor: Kamil Myszyński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *