Wrak Race dla Niepodległej

Po dłuższej wakacyjnej przerwie do Mysiadła powrócił Mazowiecki Wrak Race. Była to 23. edycja, zorganizowana przez portal motoryzacyjny motopiaseczno.pl i grupę rajdową TVN Turbo Team. Organizatorzy postanowili uczcić 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę specjalną edycją, okraszoną barwami narodowymi. Zachęcali uczestników do malowania swoich pojazdów w biało-czerwone barwy oraz dekorowania ich elementami nawiązującymi do historii Polski. Organizatorzy przed zawodami wręczyli zawodnikom również biało-czerwone koszulki.

Impreza została zorganizowana na dobrze wszystkim znanym — Torze Mysiadło. Pierwsi zawodnicy pojawili się tuż po godz. 6 rano, gdzie przygotowywali się w parku maszyn do zawodów. Pogoda zapowiadała się deszczowa, dlatego jednym z ważniejszych elementów wyposażenia auta mogły okazać się sprawne działające wycieraczki przedniej szyby i zapas płynu do spryskiwaczy. Kto nie był wyposażony w te dwa elementy, mógł zapomnieć o dobrej lokacie.

Zawody rozpoczęły się punktualnie o godz. 10:00 biegiem kwalifikacyjnym klasy SERIA. Była to najliczniejsza grupa uczestników, wystartowało w niej bowiem blisko 70 aut. Większość zawodników pomalowała swoje pojazdy w barwy narodowe, tak jak chcieli tego organizatorzy. W grupie tej znaleźli się zawodnicy z „Teamu Pobiedziska”, którzy swoje auta przywieźli TIR-em na naczepie, wszystkie wymalowane w biało-czerwone barwy, z flagami poprzyczepianymi do karoserii. Cała drużyna został później wyróżniona za najefektowniejszą stylistykę.
W miarę startu kolejnych załóg pogoda się pogarszała, na torze było coraz więcej błota, co niektórzy uważali to za atut, gdyż można było „latać bokami”. Wycieraczki i płyn do spryskiwaczy były, tak jak przewidywaliśmy to wcześniej, decydującym elementem w walce o podium. I tak pierwsze miejsce w klasie „kobiet” zajęła Dorota Rynkiewicz z pilotką Anną Trzcińską, startujące Fordem Escortem. Zwycięzcą w klasie „seria” zostali Michał Karwicki i Mariusz Szczęśniak, startujący Toyotą Starlet, a klasę „madmax” zwyciężyli jadący Hondą Accord Paweł Gargała i Mariusz Witkowski. Puchar Wójta Gminy Lesznowola trafił w ręce Piotra Kawki, jadącego Toyotą Cariną.

Podczas zawodów organizatorzy zafundowali dzieciakom zabawę w malowanie wraków, które później trafiły na licytację. Oba auta zostały wylicytowane łącznie za kwotę 1.300 zł, którą przekazano na rzecz fundacji, która pomaga zbierać fundusze na operację i rehabilitację Michałka z Nowej Woli. W zawodach wzięło udział łącznie 100 załóg. Kolejne zawody planowane są jako edycja dedykowana Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Odbędą się w dniu 13 stycznia 2019 roku. Zapisy rozpoczną się już miesiąc wcześniej – 13 grudnia na stronie: www.mazowieckiwrakrace.pl

Autor: Łukasz Cabaj

Foto: Silco Photo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *