Wielkie serca i pomoc

W Piasecznie trwa 26 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulicach możemy spotkać wolontariuszy z serduszkami, którzy kwestują na rzecz orkiestry. Nie brakuje wielu atrakcji towarzyszących tegorocznemu finałowi. W Mysiadle odbywa się XIX edycja Mazowieckiego Wrak Race, pierwszy w tym roku. Na piaseczyńskim Rynku wystawiona została łódź morska, która można licytować na portalu Allegro. Mimo mrozu widać gorące serca wielu naszych mieszkańców, którzy nie tylko kwestują na rzecz orkiestry, ale także wrzucają pieniądze do puszek.
 
Wyjątkowy Wrak Race, edycja WOŚP
W Mysiadle odbywa się pierwszy tegoroczny Wrak Race. Przypomnijmy, że już od grudnia można było licytować 5 pojazdów ufundowanych przez firmę Du-Stal. Dodatkowo organizatorzy XIX Wrak Race’u w Mysiadle ufundował wpisowe dla kierowców, którzy wylicytowali wspomniane już pojazdy. Licytowane były: Hyundai, FSO Polonez, VW Polo, Daewoo Tico czy Daewoo Matiz. Pierwsze auto — Hyundai, zostało wylicytowane za kwotę 800 zł, drugie — FSO Polonez za 850 zł, trzecie VW Polo za 950 zł, a czwarte Daewoo Matiza za prawie 1000 zł. Wszystkie wspomniane samochody stanęły na starcie XIX Wrak Race’u w Mysiadle. Co, ciekawe byli także kierowcy, którzy specjalnie na 26 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy okleili i ozdobili serduszkami swoje pojazdy. – Sami ozdobiliśmy serduszkami nasz samochód. Projekt i wykonanie jest autorstwa mojej koleżanki. Startujemy już trzeci raz na Wrak Race. Nasz forma ze startu na start rośnie, co powoduje, że zajmujemy coraz lepsze miejsca w klasyfikacji końcowej wyścigu — mówiła Zuzanna Litwicka.
100 1375 - Wielkie serca i pomoc
100 1376 - Wielkie serca i pomoc
 
Łódź na Rynku
Na piaseczyńskim Rynku, sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaprezentował wyjątkową łódź morską, którą można licytować na Allegro. – Łódź jest licytowana na Allegro. Obecnie cena wynosi 8100 zł. Aukcja trwa do końca stycznia. Łódź jest z 2015 roku i została zbudowana przez około 40 osób. Przepłynęła blisko 3800 mil morskich. Najdalej dopłynęła do brzegów przepięknej Portugalii — prezentowali łódź Krzysiek Rukat i Mateusz Bogusławski.
100 1381 - Wielkie serca i pomoc
 
Wyjątkowi wolontariusze na ulicach
W Piasecznie i w Magdalence spotkałem wyjątkowych wolontariuszy, którzy pierwszy raz kwestowali na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pod kościołem św. Anny w Piasecznie porozmawiałem z Kubą, Wojtkiem, Polą i Igorem o ich zaangażowaniu w tegoroczny finał. – Dla nas jest to pierwsza edycja. Pomagamy, bo jak byliśmy mali, to dostaliśmy darmowe badania słuchu. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pomaga ludziom w całej Polsce i dzieciom i starszym. Jeżeli orkiestra nam coś daje, to my także powinniśmy się jej odwdzięczyć. Nasze puszki są już do połowy pełne, ale nie ma znaczenia, kto ile zbierze, bo wszystko idzie na jeden szczytny cel. – mówili Kuba Ignatiuk, Wojciech Burzyński, Pola Kokarda i Igor Kulkowski. – Powiem krótko: „zimno, ale warto jest pomagać” – dodał Kuba Ignatiuk.
W Magdalence na terenie parafii św. Marii Magdaleny spotkałem Justynę Lalik, która kwestował ze swoim synem Dawidem. – Pomagamy pierwszy raz. Moje dzieciaki korzystały z pomocy sprzętu orkiestry przy narodzinach. Zarówno starszy syn, jak i młodszy. Mieli też zbadany słuch w ramach programu przesiewowego prowadzonego na oddziałach noworodkowych. Uważam, że jest to fajna pomoc. Dlatego postanowiłam pokazać moim dzieciom, jak wygląda kwesta, właśnie z której jest kupowany sprzęt do szpitali. Może w przyszłości sami zechcą pomagać czy też rozwijać się w kierunku wolontariatu. – mówiła Justyna Lalik. – Chcemy po prostu pomóc — dodał syn Dawid.
100 1382 - Wielkie serca i pomocAutor: Kamil Myszyński
100 1397 - Wielkie serca i pomoc
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *