Utalentowani, młodzi, wrażliwi

Natalia Hryniewicka i Mikołaj Zwierz to młodzieżowy duet wokalno – gitarowy z Ursynowa, który powstał w marcu 2017 r. Za wielokrotny udział w koncertach charytatywnych na rzecz dzieci młodzi artyści w czerwcu br. zostali nagrodzeni przez Starostę Piaseczyńskiego specjalnymi dyplomami oraz upominkami książkowymi.
 
– Nie spodziewaliśmy się takiego podziękowania i uznania. To duże wyróżnienie, które nas mobilizuje do kolejnych występów, w szczególności dobroczynnych. Bardzo dziękujemy – mówi Natalia. Nat- To moje pierwsze w życiu wyróżnienie za udział w koncertach charytatywnych. Zapewniam, że występy naszego duetu na rzecz osób potrzebujących nadal będą priorytetem – dodaje Mikołaj.
 
Natalia zaczęła interesować się muzyką i śpiewem w wieku 7 lat. Dwa lata później zaczęła uczyć się gry na gitarze u wspaniałego muzyka Pana Adama Kulisa w DK Imielin. Od czerwca 2015 r. uczestniczy w warsztatach i koncertach rockowych IM ROCK SCENA. – Na gitarze gram od 11 roku życia, wcześniej przez dwa lata uczyłem się grać na pianinie. Podobnie jak Natalia , od trzech lat biorę udział w warsztatach w imielińskim Domu Kultury – opowiada Mikołaj Zwierz. – W duecie z Natalią gramy głównie covery rockowych ballad, ale także myślimy już o tworzeniu własnych piosenek – dodaje gitarzysta. Dla Natalii i Mikołaja każdy występ jest bardzo ważny. Młoda wokalistka najbardziej ciepło wspomina pierwszy swój występ na rzecz ciężko chorego 7 – letniego Kubusia , który odbył się w Piasecznie w październiku 2016 r., a także koncert dla dzieci i młodzieży z Ukrainy( Przystanek Kultura w Piasecznie – lipiec 2017 ). Dla Mikołaja najbardziej wartościowym występem był krótki koncert dla podopiecznych Domów Dzieci w Pęcherach na Pikniku Integracyjnym, gdyż jak stwierdził młody gitarzysta, poprzez muzykę i śpiew można dawać dużo radości dzieciom. – Z całą pewnością będziemy nadal grać i śpiewać w duecie – zapewnia Natalia Hryniewicka – Chociaż mamy wiele szkolnych obowiązków , to będziemy się starać znaleźć czas na udział w różnych imprezach muzycznych, w szczególności tych charytatywnych – dodaje nastolatka.
 
Dzięki uprzejmości MVTV KULTURA na YouTube można obejrzeć filmiki z koncertów ursynowskiego duetu, a także 3 wideoklipy, które zostały zrealizowane przez MVTV KULTURA w ubiegłym roku. – Razem z Natalią pragniemy z całego serca podziękować naszym rodzicom za długoletnie wspieranie naszej muzycznej edukacji. Gorąco dziękujemy też Panu Grzegorzowi Rowińskiemu z Piaseczna za profesjonalną opiekę menedżerską i danie nam możliwości udziału w wielu koncertach , za świetną promocję naszego duetu i po prostu za wszystko. Dziękujemy bardzo serdecznie !
 
Autor: Kamil Myszyński
Foto: Wojciech Zmysłowski (Starostwo Powiatowe w Piasecznie).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *