Piaseczyński Pokaż Talent – Tak się łowi perły

Śpiewasz, tańczysz a może dobrze żonglujesz? Zgłoś się już dziś i wygraj super nagrody, dzięki którym będziesz miał szansę na dalsze rozwijanie swojej pasji – tak konkurs „Piaseczyński Pokaż Talent” reklamują organizatorzy: I Am Dance Studio oraz Młodzieżowa Rada Gminy Piaseczno.

W tym roku odbywa się druga już edycja imprezy, w poprzedniej wzięło udział 50 uczestników w wieku od 5 do 20 lat z terenu całego powiatu piaseczyńskiego. Lubię przygody, dlatego postanowiłam spróbować swoich sił i zaśpiewać piosenkę pt. „Kolorowy wiatr” – powiedziała „Stacji Południe” 6-letnia Alicja z Łosia, uczestniczka eliminacji gminnych, które odbyły się 25 marca w Przystanku Kultura w Piasecznie. Tego dnia przed profesjonalnym jury wystąpili też starsi, wspaniali wokaliści, był występ pianisty i taniec z obręczami. – W poprzednich eliminacjach w Górze Kalwarii były trzy prezentacje taneczne, w których dostrzegłem ogromną pasję. W Piasecznie mieliśmy widowiskowy występ z hula-hop – mówi Kamil Przepiórkowski, dyplomowany instruktor tańca sportowego. Obręczami kręciła 17 letnia Karina Grzelewska, uczennica II LO w Piasecznie. – Kiedy byłam w szkole podstawowej, mama zapytała, co chcę dostać na Gwiazdkę – mówi nam Karina. – A ja wtedy byłam zafascynowana cyrkiem, więc poprosiłam o hula-hop. I tak to się zaczęło. Moje obręcze muszą mieć 90 cm średnicy i kosztują około 60 złotych. Dlaczego wzięłam udział w tym przeglądzie? Bo chcę pokazać, że to nie jest tylko sport dla akrobatów, że z hula-hop można schudnąć i dobrze się bawić – dodaje. Z kolei juror Juliusz Rogulski – pianista i kompozytor zwraca uwagę na sens organizowania tego typu konkursów. – Dobre wzory niszczy telewizja, lansując tzw. gwiazdy i lukrując kogoś na pokaz. W tym przeglądzie talentów odwaga jest najważniejsza, choć mieliśmy już występy na granicy zawodowstwa.

Gromkie brawa zebrał m.in. 16 latek Mateusz Niewiarowski, który zaśpiewał i zagrał na gitarze własną kompozycję. – Trafiłem tutaj przypadkowo, bo miałem dotrzymać towarzystwa koleżance, która ostatecznie i tak nie wystąpiła – mówi półfinalista tegorocznego przeglądu. – Jestem samoukiem, choć niedawno zapisałem się już do szkoły muzycznej. Bardzo chciałbym wydać płytę do końca liceum – wyznaje nam młody artysta.

Do półfinału, który odbędzie się w Piasecznie 13 maja przeszły ostatnio oprócz Mateusza także: Maja Nadolska, Anna Kandyba i Lucyna Kalicińska. Kolejne łowienie talentów 8 kwietnia w Lesznowoli i 23 kwietnia w Konstancinie- Jeziornie. – Zapraszamy uzdolnione dzieci i młodzież. Przygotowaliśmy pulę nagród elektronicznych, które umożliwią laureatom dalsze rozwijanie swojego talentu – zachęca Sara Miszewska z Młodzieżowej Rady Gminy Piaseczno. Więcej informacji na temat konkursu znajdziecie na stronie:www.facebook.com/piaseczynskipokaztalent

Autorka: Violetta Kraskowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *