To nie był FUKS…

Za nami już IV Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej w Prażmowie. W zawodach wzięło udział osiem drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy po cztery zespoły. Najlepszą ekipą okazała się drużyna FUKS, która w wielkim finale pokonała drużynę Dream Team. Turniejowi przyświecało jedno zdanie, które wypowiedział kapitan drużyny Dream Team – Łukasz Patucki: „Wszyscy bawimy się tą siatkówką”. W dniu 1 grudnia dobra zabawa i siatkówka najwyższych lotów zagościła w hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Prażmowie.

Ogromne zainteresowanie
– Zainteresowanie turniejem jest ogromne i przerosło ono nasze oczekiwania… Zgłosiły się, aż 23 drużyny. Niestety nie byliśmy, w stanie, tylu drużyn przyjąć. Dlatego postawiliśmy na lokalne drużyny, przede wszystkim nasze, z naszego środowiska siatkarskiego. Pierwszym naszym zamysłem było, aby w turnieju wzięło udział 6 drużyn. Natomiast rozwinęliśmy to do 8 drużyn – wyjaśniał Robert Radoński, współorganizator turnieju, dyrektor Szkoły Podstawowej w Uwielinach. – Z okolic Prażmowa mam 6 drużyn i dwie są bardziej związane z piaseczyńskim środowiskiem siatkarskim – dodawał Sebastian Balcerak, współorganizator turnieju.

FUKS wygrywa
Osiem drużyn zostało podzielonych na dwie grupy. W grupie A zagrali: Dream Team, MUKS, Pesele Locals i AA Team, a w grupie B: FUKS, Astoria, FC Po Nalewce i Parszywa 6. W grupie A najlepsza okazała się drużyna Dream Team. – Bardzo dobrze idzie nam na turnieju. Gramy całkowicie nowym ustawieniem, z nowym składem. Mimo tego, że gramy ze sobą pierwszy raz, to wychodzimy z grupy. Prezentujemy naprawdę dobrym poziom – mówił kapitan drużyny Dream Team, Łukasz Patucki. Drużyna Dream Team nie tylko wyszła z grupy A, ale także zagrała w wielkim finale. W którym zmierzyli się ze zwycięzcą grupy B, drużyną FUKS. Ta pokonała w finale drużynę Dream Team. A kapitan Rafał Stykowski po wielkim zwycięstwie i triumfie napisał krótko, acz dosadnie: „Mamy To!”. Trzecie miejsce zajęła Astoria.

Podnosimy poprzeczkę
Dla każdego uczestnika IV Mikołajkowego Turnieju Piłki Siatkowej w Prażmowie przewidziano nagrody. – Każdy uczestnik dostanie pamiątkowy medal, dyplom. Oczywiście zwycięskie drużyny nagrody w postaci pucharów, nagrody rzeczowe, udało nam się pozyskać sponsorów m.in. ONICO Warszawa, które nas wspiera. Jestem bardzo zadowolony z organizacji. Mam nadzieję, że kolejna edycja będą jeszcze lepsza. Sami sobie podnosimy poprzeczkę do góry i tę poprzeczkę postaramy się przeskoczyć – obiecywał Robert Radoński. O wielkim wsparciu turnieju, mówił także Sebastian Balcerak: „Część nagród w turnieju jest sponsorowana przez ONICO Warszawa i portal PilkaNaHali.pl. Jednak nie zapominajmy, że jest to impreza o charakterze lokalnym, wspierana przez lokalną społeczność siatkarską. W tym przez Urząd Gminy w Prażmowie i przez wszystkich graczy, których dzisiaj oglądamy na parkiecie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Prażmowie”. Uczestnicy turnieju także nie kryli swojego zadowolenia z imprezy. – Jest fantastycznie, poziom jest większy, niż rok temu. Wszyscy mówią już o następnych turniejach, pytają: kiedy, gdzie i czy w najbliższym czasie będzie możliwość dalszego grania? – mówił zadowolony Łukasz Patucki.

Wszyscy bawimy się tą siatkówką
Choć rozgrywki trwały cały dzień, to wielu zawodników, nawet nie kryło tego, że była to znakomita zabawa, a także możliwość spotkania swoich przyjaciół i znajomych. Bo wiele ekip siatkarskich bardzo dobrze siebie zna i często wspólnie występuje na turniejach organizowanych w powiecie piaseczyńskim. W końcu: „Wszyscy bawimy się tą siatkówką”.

Autor: Kamil Myszyński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *