Są korki? No to może będą większe…

Temat wytyczenia bus-pasa na ul. Puławskiej powraca. Podstawą do jego wyznaczenia będzie analiza, którą przeprowadzi Zarząd Transportu Miejskiego i będzie polegać na pomiarze ruchu w październiku 2017r. Następnie zostanie wykonana analiza wpływu bus-pasa na pozostałych uczestników ruchu.

Wyniki poznamy na przełomie marca i kwietnia 2018r. Jaki wpływ będzie miało zabranie kierowcom jednego pasa można zgadnąć bez kosztownej i czasochłonnej analizy i w godzinach szczytu wie to każdy uczestnik ruchu.Po pozytywnym wyniku analizy decyzję o realizacji bus-pasa podejmie Prezydent m. st. Warszawy.

Na ulicy Puławskiej jest dostatecznie dużo miejsca, by dobudować czwarty pas. Zapewne mało kto miałby coś przeciwko jego budowie dla potrzeb transportu zbiorowego. Trzeba pamiętać, że ulicą Puławską nie poruszają się tylko mieszkańcy Piaseczna do centrum Warszawy – ci rzeczywiście skorzystaliby na bus-pasie, ale też przede wszystkim mieszkańcy okolicznych miejscowości, którzy niekoniecznie jadą do centrum stolicy. W ich wypadku transport zbiorowy jest albo niedostępny, albo bardzo ograniczony. Ci ostatni będą tkwić w jeszcze większych korkach. Niestety jestem pesymistą jeśli chodzi o pomysły ludzi zarządzającymi drogami.

Autor: Paweł Chorzempa

Petycję przeciw wyznaczeniu bus-pasa na ul. Puławskiej można podpisać na:
http://zmienmy.to/petycja/petycja-w-sprawie-nie-wytyczania-buspasa-na-ulicy-pulawskiej/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *