Rozwiązanie tymczasowe

– Jak wiadomo prowizorka w tym kraju, jest najtrwalszym rozwiązaniem — ten cytat w swojej książce „Nienachalna z urody” zamieściła jej autorka Maria Czubaszek. Te słowa jak żywo pasują do sytuacji, która ma miejsce na dworcu PKP Czachówek Południowy. Do naszej redakcji w dość nietypowej sprawie związanej z dojściami na perony dworca, zwrócili się podróżni z Czachówka i Gabryelina.
 
Stare podkłady kolejowe
Wszędzie w Polsce po remoncie peronów, dojścia do nich robi się z kostki brukowej lub betonowych płyt… Jednak na dworcu PKP w Czachówku Południowym zastosowano zupełnie inne, nieco nowatorskie rozwiązanie technologiczne… Otóż dojścia do peronów zostały zrobione ze starych podkładów kolejowych… Można by rzec, że wspaniale! Bo mamy recykling i dalsze wykorzystanie materiału, który jest bardzo trudny w sprzedaży czy też utylizacji… Jednak podróżni z tego nowatorskiego rozwiązania wcale nie są zadowoleni… – Teraz jest gorąco, to cuchną okropnie… Dodatkowo rozbite szkło na schodach jest już od miesiąca i nikt go nie sprząta, o windach, które nie działają, to już wiadomo, bo to ogólny problem — mówiła naszej redakcji mieszkanka Gabryelina, Agnieszka Bojara.
 
Rozwiązanie tymczasowe
– Szanowny Panie Redaktorze, dojścia do peronów pokazane na zdjęciach to rozwiązania tymczasowe, które po uruchomieniu przejścia podziemnego zostaną zlikwidowane. Planujemy, że nastąpi to w IV kwartale tego roku – informował naszą redakcję Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP PLK. W związku z tym pasażerom pozostaje się uzbroić w cierpliwość i przypomnieć sobie charakterystyczny zapach wydobywający się z podkładów kolejowych… W końcu dla części pasażerów, którzy dojrzewali w latach 90 i wcześniej… Ten zapach przypomni radosne chwile z dzieciństwa i okresu dojrzewania. Wtedy przecież organizowało się choćby wędrówki wzdłuż torów… Tylko od tego czasu, nasz kraj bardzo się zmienił, a podkłady kolejowe są systematycznie usuwane z wielu modernizowanych tras kolejowych na rzecz podkładów betonowych. Stąd nowatorskie rozwiązanie z dojściami na perony w Czachówku Południowym, które zostały zbudowane ze starych podkładów kolejowych po prostu dziwi i na pewno nie wpłynie na pozytywny odbiór modernizacji linii kolejowej nr 8 na odcinku od Warszawy Okęcie do Czachówka Południowego.
 
Autor: Kamil Myszyński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *