Rekord Guinessa

5 grudnia uczniowie Szkoły Podstawowej Heliantus, mieszczącej się przy ulicy Bażanciej 16 w Warszawie, przy granicy z Józefosławiem wraz z uczniami z ponad pięćdziesięciu szkół w całej Polsce podęli próbę ustanowienia rekordu Guinessa w największej lekcji programowania na świecie.
Nasi uczniowie oraz ich rodzice bardzo żywo zareagowali na możliwość wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu. We wtorek, 5 grudnia punktualnie o 10 dzieci weszły do sali, gdzie miały odbyć się zajęcia. Organizator (Architects.pl) zapewnił koszulki dla wszystkich uczestników akcji – uczniów, sędziów oceniających poprawność przebiegu zajęć, osoby mierzącej czas, rodziców, którzy pełni rolę stewardów oraz instruktora – nauczyciela prowadzącego zajęcia.
Punktualnie o 10.30 na sygnał Timekeepera rozpoczęły się zajęcia. Lekcja trwała 45 minut, a dzieci dowiedziały się jak rysować linię w różnych kolorach, odcieniach i grubości w programie Scratch. W każdej ze szkół biorących udział w projekcie lekcja zaczęła się dokładnie o tej samej godzinie i prowadzona była na podstawie ten sam scenariusz, przygotowany przez organizatora. W ten sposób te same treści dotarły w tym samym czasie do bardzo dużej grupy uczniów z całej Polski. Ilu? O tym dowiemy się wkrótce od organizatora i z najsłynniejszej na świecie księgi rekordów.
Każdy uczeń siedział przy swoim komputerze, programował i uczył się nowych rzeczy. Wszystko w ramach IT Day – dnia IT w Heliantusie. Tego dnia dzieci mogły przynieść swój sprzęt IT, który był wykorzystywany podczas każdej lekcji. Radości było wiele, a my z niecierpliwością czekamy na informację o ustanowieniu nowego rekordu Guinessa.
Wydarzenia te miały miejsce między innymi z Hour of Code — godzinie kodowania — największym światowym „Święcie” programowania w szkołach i nie tylko, który był w tym tygodniu oraz 50 rocznicą rozpoczęcia kodowania przez dzieci, o czym w swoim doodle’u informował kilka dni temu Google.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *