Pierwsza debata samorządowa w Piasecznie

2018 rok jest rokiem wyjątkowym. To w tym roku wybierzemy na nowo burmistrzów, wójtów i radnych.

Dlatego jako Gazeta Lokalna Stacja Południe postanowiliśmy zorganizować pierwszą w tym roku debatę samorządową. Na nią zaprosiliśmy wszystkie partie polityczne, które przewijają się w ogólnopolskich sondażach, a także lokalne komitety. Swój udział potwierdzili: Prawo i Sprawiedliwość — Pan Wojciech Ołdakowski, Platforma Obywatelska — Pan Daniel Putkiewicz, Polskie Stronnictwo Ludowe — Pan Józef Zalewski, Nasza Gmina, Nasz Powiat — Pan Jan Adam Dąbek, Nowoczesna – ?, Kukiz’15 – ?. Zaproszenie otrzymali: Porozumienie dla Polski, Sojusz Lewicy Demokratycznej, Partia Razem, KWW Nasz Sport i Kultura, KWW M. J Batyckiej-Wąsik, Burmistrz Konstancina i Burmistrz Góry Kalwarii.

Nie zabraknie także lokalnych społeczników, którzy utworzą tzw. Radę Społeczną: Warsztaty Terapii Zajęciowej, Józefosław Nasz Wspólny Dom, Stowarzyszenie Wólki Kosowskiej i Kosowa, Piaseczyńska Rada Seniorów. Zaproszeni społecznicy będą mogli zadawać pytania kandydatom w wyborach samorządowych.

Debata będzie składała się z trzech części: I panel to cztery pytania moderatora dotyczące: zmian w kodeksie wyborczym, walki ze smogiem, gospodarce komunalnej i finansom publicznym. II panel to pytania ze strony tzw. Rady Społecznej, a III panel to pytania od mieszkańców.

Pierwsza debata samorządowa odbędzie się w dniu 10 lutego od godz. 15:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno. Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie.

Autor: Kamil Myszyński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *