Piaseczyński Motopiknik

Zaczynamy drugi rok naszego funkcjonowania i mamy świetne wieści dla naszych obecnych i przyszłych członków. Po kilku miesiącach starań zostaliśmy przyjęci w poczet Polskiego Związku Motorowego. Od teraz nasi zawodnicy mogą startować w Mistrzostwach Polski we wszystkich kategoriach sportu samochodowego. Teraz nasi zawodnicy będą reprezentowali barwy Automobilklubu Piaseczyńskiego na arenie ogólnopolskiej. Pierwsi zawodnicy w miniony weekend startowali w I eliminacji Mistrzostw Polski w Rajdach Terenowych Baja w Drawsku Pomorskim.

Oprócz tego nawiązaliśmy współpracę z Piaseczyńsko-Grójeckim Towarzystwem Kolei Wąskotorowej co zaowocowało wspólnymi wydarzeniami. Jako automobilklub będziemy partnerem Nocy Muzeów, podczas której wspólnie z Muzeum Motoryzacji będziemy organizowali na peronach kolejki wystawę aut zabytkowych. Oprócz tego wspólnie z portalem motoryzacyjnym motopiaseczno.pl oraz z Radkiem Brzozowskim, właścicielem ponad 30 aut zabytkowych zorganizujemy Piaseczyński Rajd Pojazdów Zabytkowych, ale o tym później…

27 maja br. organizujemy pierwszy raz na taką skalę i w takim wydaniu Piaseczyński Motopiknik Charytatywny, który odbędzie się w niedzielę 27 maja br. na targowisku miejskim w Piasecznie. Patronat Honorowy nad imprezą objął Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno — Zdzisław Lis. Impreza ta będzie miała charakter ogólnodostępnej wystawy dla odwiedzających. Teren imprezy zostanie podzielony na kilka stref tematycznych, w których znajdą się najciekawsze egzemplarze, jakie uda się nam pozyskać. Będzie m.in. strefa aut zabytkowych i klasycznych, aut sportowych i aut do drifftingu, samochodów terenowych, strefa motocykli i rowerów i wiele innych.

Cały piknik będzie miał oprawę muzyczną, będą atrakcje dla najmłodszych w postaci dmuchanych zjeżdżalni, waty cukrowej, straganów z zabawkami. Dla starszych przewidziana jest strefa foodtrucków, wokół targowiska będą rozstawione stoiska firm motoryzacyjnych, w których będzie można się zapoznać z ofertą piaseczyńskich firm i porozmawiać z ich przedstawicielami, wymienić się doświadczeniami. Zapraszamy również właścicieli jednośladów, gdyż podczas imprezy Straż Miejska będzie bezpłatnie znakować rowery.
Motopiknikowi będą towarzyszyć co najmniej dwie imprezy towarzyszące. IV Piaseczyński Rajd Pojazdów Zabytkowych, o którym wspomnieliśmy wcześniej oraz Piaseczyński Rajd Pojazdów Terenowych, który zorganizuje grupa Offroad Piaseczno. Obie imprezy swój start i metę będą miały zlokalizowane na terenie targowiska, więc będzie to dodatkowa atrakcja dla odwiedzających. Oprócz tych atrakcji będziemy jeszcze organizować różne konkursy oraz będziemy prowadzić kwestę na rzecz domów dziecka z Pęcher. Zebranie pieniądze przekażemy na wyjazd wakacyjny dla najmłodszych z tego ośrodka.
Osoby, które w jakikolwiek sposób chciałyby się włączyć w pomoc podczas organizacji motopikniku bądź wesprzeć organizacyjnie całe przedsięwzięcie zapraszamy do kontaktu mailowego pod adres: biuro@akpiaseczyński.pl

Autor: Łukasz Cabaj

Foto: Szymon Zając

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *