Pasjonująca Akademia Tańca

Jedni biegają, inni wspinają. Jedni rodzice zapisują swoje dzieci na karate, inni na tenisa, inni z kolei na lekcje tańca.

Dlaczego warto tańczyć, i dlaczego warto zapisać swoje dzieci na tańce, opowie nam Agata Kozioł – tancerka, choreograf, nauczycielka tańca, właścicielka Akademi Paso

– Taniec jest dyscypliną ogólnorozwojową. Powoduje u nas rozwinięcie praktycznie wszystkich zmysłów – słuchu, wzroku, równowagi. Pozwala nam na osiągnięcie wyższej kontroli swojego ciała i balansu. U dzieci wyrabia sylwetkę, poczucie rytmu, słuch muzyczny. Taniec niesie w sobie radość, emocje, pozwala uwolnić nadmiar energii. Praktycznie pozbawiony jest wad (śmiech). W mojej Akademii tańczą zarówno trzyletni tancerze, jak osoby po siedemdziesiątym roku życia. Są zajęcia dla osób, które stawiają swoje pierwsze kroki w tej dyscyplinie (bez względu na wiek), mam też grupy prezentujące obecnie międzynarodowy, medalowy poziom. Można tańczyć solo, można tańczyć w parach, można tańczyć w formacji.

Żeby zacząć tańczyć potrzeba nam naprawdę niewiele. Wygodne obuwie sportowe, dres, czy spodenki i t-shirt. Oraz zapisanie się na lekcje. Ważne jest też, żeby poszukiwać swojego stylu. Nie każdy będzie się dobrze czuł w sztywnych ramach tańca towarzyskiego, ale poczuje wiatr w żaglach tańcząc hip-hop. Ważne, żeby się nie zrażać, żeby poszukiwać.

Niesamowicie się patrzy, jak w tańcu rozwijają się dzieci. Najmłodsi na początku uczą się słuchać muzyki, klaskać do rytmu, wykonywać pierwsze, proste, taneczne kroki, już po paru zajęciach widać ogromne postępy. Pracuję obecnie z dziewczynkami, które zaczęły ze mną ćwiczyć jako siedmiolatki. Aktualnie, po pięciu latach, są w składzie mojej formacji, która dzierży tytuł Mistrzyń Świata Formacji Latynoamerykańskich.

Bardzo lubię też zajęcia z Pierwszego Tańca. Indywidualnie lub grupowo tworzymy z przyszłymi małżonkami wyjątkową choreografię, którą zatańczą potem na swoim weselu. Dużo przy tym jest emocji, śmiechu, wytężonej pracy, ale proszę mi wierzyć, zawsze jestem ogromnie wzruszona otrzymując od państwa młodych film z wesela.

Akademia Paso właśnie obchodzi swoje dwulecie. Pierwsze zajęcia odbyły się na terenie Mysiadła pod koniec kwietnia 2015. Szkołę prowadzi Agata Kozioł – tancerka, choreograf, mistrzyni Unii Europejskie w tańcach latynoamerykańskich federacji WDSF oraz Mistrzyni Świata w tańcach latynoamerykańskich federacji WADF. Uczy tańca od 15 lat, sama tańczy od siódmego roku życia.

Akademia może pochwalić się nie lada wynikami – ze swoimi młodymi tancerkami – zespołem ZAK – zdobyła Mistrzostwo Świata formacji latynoamerykańskich federacji WADF (2016), a w tym roku Mistrzostwo Polski. Dziewczynki zdobywały już Mistrzostwo Mazowsza na Mazowieckim Przeglądzie Zespołów Tanecznych, dwukrotnie puchar Asteriady – Festiwalu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej. Depczą im po piętach koleżanki z młodszej grupy – ZAK Junior.

Akademia ma dwie lokalizacje – w Mysiadle i na Ursynowie.

Autor: Kamil Myszyński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *