Park Miejski

Osoby jadące Aleją Wyzwolenia (DK50 w kierunku Kołbieli) są świadkami prac na Skarpie Wiślanej. Zgodnie z harmonogramem robót, w dniu 13 listopada ma być skończony jeden z etapów rewitalizacji skarpy. Za kwotę blisko 3 milionów złotych firma Kapibara wykona i przez najbliższy rok będzie pielęgnowała i opiekowała się pierwszym parkiem w Górze Kalwarii. Firma udzieliła także 5-letniej gwarancji na wykonane prace.


Kwota inwestycji wydaje się olbrzymia, ale teren to ok. 8 ha, z czego 2,3 ha to trawniki, prawie 4 ha to teren pod obsadzenia roślinne, a pozostała część to ścieżki. Olbrzymi teren będzie musiał zostać wykarczowany i odchwaszczony, w zamian zostanie zasadzonych prawie 80 tysięcy krzewów. Powstaną alejki z nawierzchnią żwirową (5200 m
2). W następnych etapach na skarpie mają powstać altanki, grill zewnętrzny, ławki, plac zabaw dla dzieci i plenerowa siłownia. Do tego dojdą stojaki na rowery, kosze na śmieci i lampy oświetlające teren.
Poza widokiem na Wisłę i zamek w Czersku park ułatwi dojście do zapomnianego pomnika 4 Dywizji Piechoty im. Kilińskiego.


Gminie udało się pozyskać dofinansowania programu „Zielona Góra Kalwaria” z Funduszu Spójności w wysokości 1,47 mln zł.

Autor: Paweł Smereczyński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *