P&P, czyli Parkuj i Płać w Piasecznie

28 lutego odbyło się mało reklamowane spotkanie zorganizowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno na temat stref płatnego parkowania. Od razu uspokajam – sprawa jest na etapie podejmowania decyzji, czy w ogóle Rada MiG Piaseczno chce się tym zajmować. Powodem powstania takiego pomysłu są głosy osób prowadzących działalność gospodarczą, które narzekają na zajmowane przez wiele godzin miejsca parkingowe, przez co klienci nie mają gdzie się zatrzymać.

Sprawa płatnego parkowania powraca po kilku latach, była ona dyskutowana jeszcze przed kadencją obecnych władz. Większość mieszkańców wyraziła wtedy opinię, że najpierw powinny powstać bezpłatne parkingi wielopoziomowe, a dopiero potem strefy płatnego parkowania w centrum. Bezpłatne parkingi wielopoziomowe są planowane. Niestety słowa „są planowane” nie oznaczają ich projektowania, a jedynie chęć budowy takowych w bliżej nieokreślonej przyszłości.

Jak zapewnia Zastępca Burmistrza – Daniel Putkiewicz celem strefy nie będzie czerpanie z niej zysków, zapewne gmina będzie musiała dopłacać do systemu, jednak zwiększenie „rotacyjności” miejsc będzie dużym ułatwieniem dla biznesu.
W sprawie mogą się wypowiedzieć mieszkańcy wypełniając ankietę na stronie Urzędu MiG Piaseczno: http://piaseczno.eu/ankiety/index.php przy czym odpowiedź „nie” przy pytaniu: „Czy jesteś za kontynuowaniem przez gminę prac nad wprowadzeniem strefy płatnego parkowania w centrum Piaseczna?” nie zwalnia z konieczności odpowiedzi na następne pytanie: „Które ulice lub ich odcinki powinny zostać objęte strefą płatnego parkowania?”.

Autor: Paweł Chorzempa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *