Oddział przyjazny najmłodszym pacjentom

W szpitalu Św. Anny w Piasecznie otworzono nowy oddział pediatryczny. Jest to nie tylko jakościowa zmiana, co podkreślał podczas uroczystego otwarcia prezes zarządu EMC Instytutu Medycznego SA Pan Rafał Szmuc, ale także wielki ukłon w stronę najmłodszych pacjentów i ich rodziców.

WIĘKSZY KOMFORT LECZENIA

Nowy oddział pediatryczny można podzielić na trzy części: niemowlęcą, dla dzieci młodszych i dla dzieci starszych. Pacjenci będą mieli do dyspozycji 11 sal, w tym sale jednoosobowe. Na oddziale znajdują się: izolatka, pokój dla rodziców, łazienki, które są przystosowane dla osób niepełnosprawnych. W każdej sali na dzieci czekają piękne zdjęcia na ścianach, a na półkach i stolikach leżą wspaniałe kolorowe książki.

Te wszystkie zmiany mają zapewnić większy komfort leczenia pacjentów i usprawnić pracę personelu medycznego. Ośrodek jest nowoczesny, dobrze wyposażony, a co najważniejsze przyjazny pacjentowi.

JAKOŚCIOWA ZMIANA

Przybyłych ma uroczyste otwarcie oddziału pediatrycznego w szpitalu Św. Anny w Piasecznie powitał prezes grupy EMC Instytutu Medycznego SA Pan Rafał Szmuc – Chciałbym dwa słowa powiedzieć na temat tej pozytywnej energii, która jest w tym szpitalu. Energii, która dała naprawdę siłę i możliwości do otworzenia nowego oddziału pediatrycznego, który jest absolutną zmianą jakościową. To naprawdę jest coś, co na co dzień napawa nas dumą i radością, że inwestując w nasze szpitale widzimy taką prawdziwą dotykalną wartość dla pacjentów, a jak to są jeszcze maluchy, to czasem ciężko powstrzymać się od jakiejś łezki – dodał prezes. W podobnym tonie wypowiadała się dyrektor szpitala Św. Anny w Piasecznie Pani Ewa Maleszyk – Rzeczywiście łezka w oku się kręci przy każdej takiej chwili, kiedy mamy przyjemność spotkać się z Państwem przy kolejnej okazji do świętowania i cieszenia się tym, co osiągnęliśmy. Ta łezka na pewno się pojawia. Mamy duże plany i wiele pomysłów i myślę, że na pewno je zrealizujemy – zakończyła pani Dyrektor. W imieniu Zarządu Powiatu Piaseczyńskiego głos zabrała pani Katarzyna Paprocka – Ja będę życzyła niestety, żeby jak najmniej naszych małych pacjentów musiało korzystać z tego oddziału, ale jeżeli już będą musieli korzystać to cieszę się, że ten oddział jest tak pięknie wyremontowany i tak świetnie wyposażony – mówiła.

NOWY ODDZIAŁ JUŻ DOSTĘPNY DLA PACJENTÓW

Nowy oddział pediatryczny już działa i jest dostępny dla najmłodszych pacjentów. Pediatria w starej części szpitala Św. Anny w Piasecznie miała duże obłożenie. Stąd decyzja o budowie nowego oddziału to wyjście naprzeciw potrzebom pacjentów z terenu powiatu piaseczyńskiego. Na nowym oddziale dzieci i rodzice mają intymne warunki, w których mogą być ze sobą, a jednocześnie mają zapewnioną profesjonalną opiekę medyczną. Dla mnie jest to zmiana: niebo a ziemia – dodał w wypowiedzi dla Gazety Lokalnej Stacja Południe prezes zarządu EMC Instytutu Medycznego SA Pan Rafał Szmuc.

Autor: Kamil Myszyński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *