Nasi Najlepsi – Nominacje 2018

Startujemy z głosowaniem w III edycji konkursu — Nasi Najlepsi. „Nasi Najlepsi” to wyjątkowy i unikalny projekt społeczny, który jest realizowany w powiecie piaseczyńskim. W ten symboliczny sposób chcemy uhonorować naszych mieszkańców, którzy podejmują wielki wysiłek na rzecz drugiego człowieka, a także artystów, pisarzy, muzyków, którzy ubogacają naszą kulturalną duszę.

Wzorem poprzedniej edycji, w tegorocznym konkursie będą dwie kategorie: „Najlepszy Twardziel” i „Najlepszy Kulturysta”. W zeszłorocznej II edycji konkursu – Nasi Najlepsi, wyróżniliście: „Bazarek dla Basi Bagorro”, a w także pisarkę — Agnieszkę Lis. W tym roku nominowaliście do nagrody:

Najlepszy Twardziel: Magdalena Kamińska, Marek Rybiec, Zespół LewRohi.

Najlepszy Kulturysta: Grzegorz Rowiński, „STO”album z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Piasecznie i w Górze Kalwarii.

Wyróżnienia: Iwona Manista-Kutryś, Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Piasecznie.

Najlepszy Twardziel – prezentacja nominowanych

Magdalena Kamińska – Nazywam się Magdalena Kamińska. Jestem mieszkanką Zalesia Górnego. Od urodzenia choruję na rdzeniowy zanik mięśni i na życie patrzę z perspektywy wózka inwalidzkiego. Pomimo tej choroby, jestem aktywną osobą. Zawodowo uczę grać na instrumentach klawiszowych, gitarach i ukulele. Uwielbiam ludzi, dlatego moje działania nie kończą się na pracy zawodowej. Wielką radość sprawia mi praca społeczna – od 8 lat działam w stowarzyszeniu, które skupia osoby niepełnosprawne oraz ich opiekunów. Pełnię funkcję prezesa, koordynatora, a czasami nawet animatora warsztatów. Oprócz stowarzyszenia staram się działać na rzecz społeczności lokalnej, dlatego jestem członkiem Rady Sołeckiej Zalesia Górnego. Kilka lat temu zostałam nominowana na redaktor naczelną „Przystanku Zalesie” – sołeckiej gazety.

Marek Rybiec – W ubiegłym roku stworzył: www.potrojnewyzwanie.pl i przebiegł Patagonię (250 km). W tym czasie zorganizował zbiórkę pieniędzy na rehabilitację Basi Bagorro i zakup sprzętu C-eye (cyberoko), dzięki któremu Basia porozumiewa się za pomocą wzroku i obsługuje komputer również za pomocą wzroku. W tym roku Marek kontynuuje wyzwanie pod nazwą: www.podwojnewyzwanie.com. Jego celem jest przebiegnięcie 4 pustyń, każda po 250 km (trzy z nich, Marek już przebiegł) i zebranie w trakcie akcji 100 tys. zł na zakup sprzętu do walki z bólem dla Warszawskiego Hospicjum Onkologicznego. Pieniądze już udało się zebrać. Ponadto Marek zaangażował się w tworzenie i pracę w fundacji onkologicznej. Jest Współtwórcą funduszu Venture Philantrophy, którego celem jest pomoc organizacjom działającym na rzecz pożytku publicznego. Poza tym angażuje się w mniejsze projekty charytatywne: Bazarek dla Basi, zbiórkę klocków dla dzieci itd…

Zespół LewRohi – Nie raz słyszałem, już nie jedną z prawd, że moje życie jak pergamin, na wietrze… I póki stoję zwykły jak to ja. Chwilo, trwaj, dalej trwaj. Dobrze, bo nie ja ustalam plan – te słowa zespołu LewRohi, bardzo dobrze oddają ideę, która przyświecała koncertowi „Bądź narzędziem dla Dominiki i Filipa”, który odbył się w czerwcu, w Domu Kultury w Górze Kalwarii. Koncert został zorganizowany przez młodych ludzi – braci Dobkowskich, którzy zamiast hucznej 18-nastki, wybrali grę na koncercie, a przez to pomoc bliźnim w potrzebie.

– Tworzymy muzykę z nadzieją i dla ludzi. Zacząłem pisać, bo sobie nie radziłem, to był mój sposób wyżycia się, taka moja mekka. Pisze o tym, co dobre, co złe też się zdarza, ale zawsze w kontekście nadziei – mówił Jakub Dobkowski, młody muzyk zespołu LewRohi. – Jesteśmy młodymi ludźmi i świat stoi przed nami otworem. Teraz zaczyna się nasze życie – dodał Kacper Dobkowski, z zespołu LewRohi. Mimo swojego młodego wieku Jakub i Kacper, pokazali swoim rówieśnikom, że można zrobić coś więcej. Że można wyjść z czterech ścian, że można zmienić swoje życie i dać cząstkę siebie drugiemu człowiekowi. Właśnie takie postawy budują i są później wzorcami do naśladowania przez rówieśników.

Nasi Najlepsi 2018 Najlepszy Twardziel 300x240 - Nasi Najlepsi - Nominacje 2018

Najlepszy Kulturysta – prezentacja nominowanych

Grzegorz Rowiński – Rodowity piaseczynianin od wielu pokoleń. Długoletni społecznik. Od 15 lat prowadzi aktywną działalność na rzecz dzieci i młodzieży z domów dziecka, organizując im liczne imprezy kulturalne oraz zbiórki darów. Inicjator i organizator kilkudziesięciu koncertów charytatywnych, głównie dla dzieci. Pomysłodawca i główny organizator cyklu koncertów dla mieszkańców Piaseczna pt. SZANUJMY WSPOMNIENIA”. Od 7 lat profesjonalnie i skutecznie promuje młode talenty muzyczne z Warszawy, Piaseczna i okolic. Lokalny patriota, posiadający dużą wiedzę dotyczącą historii Piaseczna i Polski. Długoletni uczestnik kwest na rzecz ratowania zabytkowych grobów Cmentarza Parafialnego w Piasecznie. Miłośnik polskich gór i muzyki rockowej, w szczególności twórczości zespołu The Beatles.

STO” – album z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. (BARBER, SEKUL, STOLAR, PONTI) – Czterech raperów działających wspólnie od czterech lat w Górze Kalwarii. Cztery indywidualności, które połączyła pasja – muzyka. Cztery zupełnie różne charaktery, inne temperamenty, inne życiowe historie, ale jeden wspólny cel – stworzenie płyty, która zostanie na długo w pamięci słuchaczy. Po dwóch latach wreszcie się udało. Płyta gotowa. Choć obecnie na rynku muzycznym pojawia się wiele utworów i projektów patriotycznych z okazji stulecia odzyskania niepodległości – ten album jest wyjątkowy. To właśnie odmienność tych artystów sprawia, że gdy tylko znajdą wspólny mianownik w postaci koncepcji, idei, efekt końcowy jest zaskakujący i niepowtarzalny. Mimo swojego młodego wieku (19-25 lat), mają już na swoim koncie takie dokonania jak support przed Kękę, Kaenem, czy wspólne widowiska wraz z WBW. Na co dzień każdy z nich pracuje, również nad solowym materiałem, opisującym ich codziennie historie, zmartwienia, czy przyjemności, ale mimo wszystko chcą nagrać wspólnie kolejne płyty o tematyce związanej z ich własnym życiem.

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Piasecznie i w Górze Kalwarii – Zespół uczestników i pracowników Warsztatu Terapii Zajęciowej KSNAW w Piasecznie i filii WTZ w Górze Kalwarii, który od 22 lat działa na rzecz osób niepełnosprawnych intelektualnie i fizycznie z Powiatu Piaseczyńskiego. Warsztaty Terapii Zajęciowej prowadzone są przez organizację pozarządową i są jedynym ośrodkiem dziennego pobytu w całym naszym powiecie. Zespół przeprowadził wiele projektów integracyjnych dla mieszkańców naszego powiatu. Tylko w 2018 roku projekty integracyjne były realizowane w 13 szkołach i 3 przedszkolach. W czerwcu w Górze Kalwarii otwarto pierwszą w powiecie galerię twórczości osób z niepełnosprawnościami. W której można zakupić unikalne produkty, które są robione przez uczestników warsztatów.

Nasi Najlepsi Najlepszy Kulturysta 300x240 - Nasi Najlepsi - Nominacje 2018

Nasi Najlepsi – Wyróżnienia

Iwona Manista-Kutryś – Jestem wokalistką, kompozytorką, pedagogiem, z wykształcenia też aktorką. Ukończyłam szkołę muzyczną I i II stopnia w klasie fortepianu i śpiewu oraz studia edukacji muzycznej/artystycznej na Uniwersytecie Łódzkim, podyplomową dyrygenturę chóralną na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, a także Szkołę Aktorską Haliny i Jana Machulskich w Warszawie. Miałam okazję występować między innymi w Teatrze Stu w Krakowie, Teatrze Stara Prochoffnia w Warszawie. Zdobywałam doświadczenie sceniczne u Janusza Józefowicza, Jana Machulskiego czy podpatrując pracę Adama Hanuszkiewicza w Teatrze Nowym w Warszawie. Swoje umiejętności wokalne cały czas szlifuję oprócz odbytych studiów zdobywam je na różnych warsztatach doskonaląc i poznając wiele technik wokalnych. Miałam okazję pracować między innymi z: Sonia Lachowolska, John Henny (LA, USA), Dean Kaelin (USA), Katarzyna Godzisz- Antonik, Elżbieta Ptak, Elżbieta Zapendowska, Wojciech Myrczek, Piotr Markowski, Danuta Sendecka, Mateusz Brzeziński. Swoje doświadczenie i umiejętności wykorzystuję również w pracy pedagogicznej ucząc śpiewu, gry na fortepianie czy prowadząc chór.

Muzyka to moja największa pasja. Uwielbiam też teatr, film, książki, fotografię, dlatego lubię do swoich klipów dodawać zdjęcia, bo potrafią jak poezja i muzyka uchwycić to co ulotne i piękne. Moje kompozycje można znaleźć na youtube. Jedna z nich „Taniec” ze słowami Ewy Jowik – lesznowolskiej poetki zdobyła wyróżnienie na Ogólnopolskim Festiwalu Jonasza Kofty w Warszawie i ponad rok gościła na Łagodnej Liście Przebojów internetowego Radia Aspekt, zdobywając pierwsze miejsce z drugą moją piosenką „W kąciku.”

W swoim repertuarze mam wiele piosenek oprócz autorskich – piosenki Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego, Jeremiego Przybory, Jonasza Kofty i inne. Mam do zaoferowania kilka recitali, swobodnie czuję się w piosence aktorskiej, jazzowej, musicalowej, kabaretowej, poetyckiej czy dobrym popie. Gram też w komediowym spektaklu ADAMM w reżyserii Ewy Kłujszo, który otrzymał III miejsce na Mazowieckim Festiwalu Teatralnym „Totalnie teatralnie”, a ja nagrodę za najlepszą rolę żeńską. Aktualnie wydałam swoją solową płytą pt: „Godzina Jeszcze młoda”, na której znajdują się głównie moje kompozycje ale nie tylko. Więcej o płycie w zakładce płyta. Zapraszam do zapoznania się z moją twórczością i ofertą.

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Piasecznie – Zespół projektowy Specjalistycznego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w składzie: Daria Szymanowicz, Kasia Pelinko, Iza Jakubowska oraz Marcin Skwira. Ta wspaniała kadra zdobywa dla dzieciaków z ośrodka liczne dary, nie szczędząc swojego prywatnego czasu I wysiłku. W SOSW pracuje świetna I zaangażowana kadra, ale ta grupa jest po prostu „simply the best and top of the top”. Kochają swoją pracę, a przede wszystkim uczniów z niepełnosprawnościami z ośrodka.

Zespół SOSW-u, dba nie tylko o uczniów z niepełnosprawnościami, ale także o swoich kolegów i koleżanki z pracy. Pod koniec kwietnia w Centrum Kultury w Piasecznie odbył się wyjątkowy koncert charytatywny Antoniny Krzysztoń w duecie z Marcinem Majerczykiem na rzecz leczenia chorującego na raka Andrzeja Orlińskiego. Ten wspaniały koncert nie odbyłby się bez inicjatywy nauczycieli z Ośrodka Szkolno — Wychowawczego w Piasecznie. To dzięki gorącemu sercu artystów i kadry nauczycielskiej SOSW-u udało się pomóc rodzinie pana Andrzeja Orlińskiego. Rodzina pana Andrzeja Orlińskiego w ogóle nie prosiła o pomoc. Tę pomocną dłoń wyciągnęli do nich współpracownicy pani Renaty Tkaczyk z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Piasecznie. – Dziękuję za wsparcie, które otrzymałam od osób, z którymi na co dzień pracuję. Człowiek by myślał, że jest to tylko praca… A tam są ludzie, którzy dają serce. Serce, które jest nam w tej chwili bardzo potrzebne – dziękowała wzruszona koncertem pani Renata Tkaczyk.

Trudno nie docenić tak wspaniałej postawy zespołu projektowego i wychowawczego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Piasecznie.

PS. Na te dwie kandydatury nie głosujemy. Nagrody są przyznane z automatu przez Redakcję Gazety Lokalnej Stacja Południe.

Głosujemy do 14 stycznia, do godz. 23:59 na stronie „Nasi Najlepsi” na portalu społecznościowym facebook: https://www.facebook.com/Nasi-Najlepsi-1092986090820102/

Głosujemy tylko na jednego kandydata w danej kategorii. Swój głos zamieszczamy pod komentarzem prezentującym nominowanych do nagrody.

Swój głos można także wysłać na adres e.mail. redakcji Gazety Lokalnej Stacja Południe: redakcja@stacjapoludnie.info

Autor: Kamil Myszyński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *