Mój przyjacielu

Przyjaciela poznaje się po miłości, obyczajach, obliczu i czynach. To znane przysłowie bardzo dobrze oddaje ideę, która przyświecała koncertowi charytatywnego Antoniny Krzysztoń w duecie z Marcinem Majerczykiem, który miał miejsce w Centrum Kultury w Piasecznie. Ten wspaniały koncert nie odbyłby się bez inicjatywy nauczycieli z Ośrodka Szkolno — Wychowawczego w Piasecznie. To dzięki gorącemu sercu artystów i kadry nauczycielskiej SOSW-u udało się pomóc rodzinie pana Andrzeja Orlińskiego. Trzeba jednak pamiętać, że była to jednorazowa akcja, a pan Andrzej nadal potrzebuje naszego wsparcia w walce o powrót do pełni zdrowia.

Rok walki o zdrowie
– Mąż choruje od 2017 roku. Niestety stan jego zdrowia jeszcze się pogorszył – rozpoczęła naszą rozmowę pani Renata Tkaczyk, żona pana Andrzeja. – Jest bardzo ciężko, bo pieniądze się kończą. A leki są bardzo drogie…- mówiła tuż przed koncertem. Na szczęście na pomoc przyszły koleżanki z pracy pani Renaty, nauczycielki Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Piasecznie. – Zadzwoniły do mnie w tej sprawie. Że jest taka sytuacja związana z chorobą pana Andrzeja Orlińskiego i że chcą bardzo pomóc tej rodzinie – mówiła Kinga Krupa, prezes Fundacji Pomóż Dorosnąć. Wspólnymi siłami, nauczycieli, fundacji i Centrum Kultury w Piasecznie, udało się zorganizować wspominany koncert charytatywny Antoniny Krzysztoń w duecie z Marcinem Majerczykiem. Jednak trzeba pamiętać, że była to jednorazowa akcja, a pomoc potrzebna jest cały czas. – Można dalej wspierać pana Andrzeja poprzez przekazywanie darowizn i dobrowolnych wpłat na rzecz Fundacji Pomóż Dorosnąć. Podpisaliśmy umowę dotyczącą możliwości przekazania 1% podatku. Wystarczy w naszym PIT-cie, deklaracji podatkowej wpisać KRS: 0000203456. Można także przekazywać darowizny poprzez dobrowolne wpłaty na konto fundacji: 21 1090 1694 0000 0001 1008 2174. W tytule przelewu należy wpisać „dla Andrzeja Orlińskiego”. Darowizny są przez fundację sukcesywnie przekazywanie rodzinie pana Andrzeja – zachęcała do niesienia pomocy Kinga Krupa, prezes Fundacji Pomóż Dorosnąć.

Maciupeńka cegiełka
Aby zebrać środki finansowe na dalsze leczenie i walkę z chorobą nowotworową dla pana Andrzeja Orlińskiego. Rodzina i przyjaciele tuż przed koncertem sprzedawali cegiełki w cenie 25 zł. Także artyści dołożyli swoją maciupeńką cegiełkę do tego wspaniałego dzieła. – Kiedy zadzwoniono do mnie z prośbą o występ dla pana Andrzej Orlińskiego, to oczywiście obydwoje z Marcinem Majerczykiem się zgodziliśmy i cieszymy się, że byliśmy razem. Bo wydaje się nam, że takie wsparcie, że jesteśmy, że pamiętamy, jest bardzo istotne – mówiła Antonina Krzysztoń. Która jeszcze bardzo długo po koncercie rozdawała autografy i rozmawiała ze swoimi fanami.

Piękny gest
Rodzina pana Andrzeja Orlińskiego w ogóle nie prosiła o pomoc. Tą pomocną dłoń wyciągnęli do nich współpracownicy pani Renaty Tkaczyk z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Piasecznie. – Dziękuję za wsparcie, które otrzymałam od osób, z którymi na co dzień pracuję. Człowiek by myślał, że jest to tylko praca… A tam są ludzie, którzy dają serce. Serce, które jest nam w tej chwili bardzo potrzebne – dziękowała wzruszona koncertem pani Renata Tkaczyk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *