Marzenia się spełniają…

W dniu 26 września 2017 r. odbyły się oficjalnie uroczystości otwarcia rozbudowanej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ewy Krauze i filii Biblioteki Miejskiej w Zalesiu Dolnym im. Danuty Orłowskiej.

Warto było czekać
Na samą uroczystość zaprosili uczniowie, którzy nie kryli swojego zachwytu rozbudowaną szkołą. – Jest to dla nas dzień szczególny, w którym spełniają się nasze marzenia. Otrzymujemy dzisiaj piękny prezent, na który czekaliśmy bardzo długo. Wspaniałą salę gimnastyczną i piękną bibliotekę w nowej szkole — przywitała gości uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ewy Krauze. W podobnym tonie o nowej placówce oświatowej wypowiadał się dyrektor szkoły Pan Jacek Żabicki — Dziś mamy taki szczególny dzień, taką chwilę. Spotkaliśmy się tu, aby przyjrzeć się istotniej zmianie w wyglądzie naszej szkoły. Czekaliśmy kilka lat na zakończenie prac. Czekaliśmy długo, aby ta piękna sala, na której jesteśmy, mogła przyjąć kilka klas jednocześnie ćwiczących na lekcjach wychowania fizycznego — dodał dyrektor. Wow…jaka piękna sala — swoją wypowiedź na uroczystości otwarcia szkoły rozpoczął burmistrz Zdzisław Lis. – Zastanawiam się jak architektom, udało się wcisnąć tak dużą salę na takiej niewielkiej działce. Serdecznie gratuluje tego obiektu przede wszystkim dzieciom — zakończył burmistrz Lis.

Związani ze szkołą od lat
Na uroczystym otwarciu nie brakowało byłych uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ewy Krauze. Jednym z bardziej znanych jest wiceburmistrz Daniel Putkiewicz. – Pamiętam, że kiedy tę szkołę zaczynałem, to już wtedy wymagała ona remontu. Remont miał polegać na odgrzybianiu i osuszaniu. Niestety efekt był taki, że nie wiem, czy zniknął grzyb w budynku, ale na pewno zniknęli uczniowie i nauczyciele, bo szkołę zamknięto na pół roku. Już wtedy ta szkoła wymagała remontu. Sporo pracy nas wszystkich kosztowało, żeby dzisiaj móc cieszyć się tym obiektem. Teraz tylko trzeba się uczyć i dalej rozwijać swoje talenty — dodał wiceburmistrz Putkiewicz. Swojej zazdrości nowym wyglądem szkoły nie kryła była dyrektor Ewa Krasowska. – Mogę powiedzieć w tym miejscu, że jestem zazdrosna. Niesłychanie się cieszę, niesłychanie. Cieszę się, że dzieci i nauczyciele będą miały wspaniałe warunki. Z tą szkołą jestem bardzo związana. Była uczennicą, nauczycielką i dyrektorką. Jeszcze trochę i będę przyprowadzała moją wnuczkę, czyli pętla pokoleń będzie już obopólna — zakończyła była dyrektor Krasowska.

Obiecujemy
Szkoła rzeczywiście jest piękna. Dzieci otrzymały wspaniałe warunki do nauki i do rozwijania swoich talentów. Na nowej sali gimnastycznej uczniowie będą mogli rozwijać swoją kondycję fizyczną, a w nowej bibliotece będą mogli się uczyć i czytać wspaniałe książki, w tym literaturę piękną. Dzieci już na samym początku uroczystości otwarcia szkoły coś obiecały…-Obiecujemy, że od dzisiaj całą swoją energię wyładowywać będziemy, ćwicząc na tej sali, bo dotąd to różnie bywało…-. Trzymamy zatem za słowo 🙂

Autor: Kamil Myszyński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *