Leczymy ludzi muzyką

Przed nami już szósta edycja kultowej imprezy Housepital. Specjalnie dla was przeprowadziliśmy wywiad z organizatorem tego eventu – DJ ROSĄ.

Już 26 maja startuje szósta edycja Housepital. Jakie niespodzianki przygotowałeś dla fanów muzyki House z powiatu piaseczyńskiego?
Tak, jest to szósta edycja festiwalowa, jednak nie szósta w ogóle… Na początku, kiedy raczkowaliśmy, organizowałem eventy w Domu Kultury w Piasecznie przy ulicy Kościuszki 49. Szybko jednak zaczęło rosnąć zainteresowanie tym wydarzeniem, dlatego zebraliśmy budżet i wyszliśmy w plener. Największą niespodzianką dla fanów muzyki elektronicznej jest w tym roku, druga scena, w zupełnie nowym klimacie… Zagości na niej muzyka Techno, która w ostatnim czasie wyjątkowo mocno wróciła do łask. Nowa scena stanie na dopiero, co odnowiony skwerze Kisiela. Główną gwiazdą Techno Stage, będzie ikona underground’owej muzyki – Angelo Mike.

W piątej jubileuszowej edycji Housepitalu gwiazdą wieczoru był polski producent C-Bool, którego kawałki są słuchane przez miliony Polaków. W tym roku na piaseczyńskiej scenie zagra kolejna gwiazda, niemiecki producent Marc van Linden. DJ, który jest znany polskim klubowiczom ze sceny Sunrise Festival w Kołobrzegu. Tylko po tym widać, że osiągnąłeś olbrzymi sukces jako organizator Housepitalu.
Dziękuję, faktycznie zaproszenie rok temu C-Bool’a, było strzał w przysłowiową dziesiątkę! Połowa kraju, wtedy nuciła przeboje Grzegorza pod nosem. Jego muzyka była najczęściej graną w radiu i telewizji. Osiągnął niepodważalny sukces muzyczny, a mi się udało go ściągnąć do naszego ukochanego Piaseczna. W tym roku, poza Marc Van Lindenem z Niemiec, zagra jeszcze zamaskowany duet MELO.KIDS z Warszawy i Angelo Mike. W tym roku na Housepitalu zagra, aż 10 DJ’ów! To kolejny, nowy rekord.

Czy chciałbyś, aby na scenie Housepitalu zagościły inne odmiany muzyki klubowej?
Tak, zdecydowanie! Ten rok jest tego najlepszym przykładem — budujemy dwie sceny. Sama nazwa festiwalu sugeruje, że gramy tylko muzykę House. Jednak temu gatunkowi bardzo bliskie jest Techno. Głównie dzięki podobnemu tempu i wyraźnej stopie perkusyjnej w aranżacjach. Jak tylko budżet będzie pozwalać, to będę wszystko jeszcze bardziej rozszerzać.

Jesteś bardzo zapracowany DJ-em. Liczne imprezy, eventy. W kwietniu odszedł od nas, jeden z największy DJ-ów i producentów świata — Avicii. Czy chcesz podczas swojego występu na Housepitalu, oddać cześć tzw. tribute, Timowi Berglingowi?
Miałem nadzieję, że nikt na to nie wpadnie i będę mógł zrobić swego rodzaju niespodziankę i oddać mu hołd. Niesamowite, że o tym pomyślałeś! Skoro to pytanie już padło, to muszę na nie odpowiedzieć: Tak, mam taki plan. Chcę zagrać trzy utwory, z jego najbardziej znanego repertuaru i powiedzieć parę słów na temat tego, że odszedł od nas przedwcześnie… Było to bez wątpienia spowodowane, zbyt dużą sławą, którą osiągnął w zawrotnym tempie i kłopotami zdrowotnymi. Był jednym z moich największych idoli. Pokój jego duszy.

Kiedy możemy się spodziewać twoich nowych produkcji, kawałków?
Zdecydowanie na tej edycji Housepital’u! Nagrywam solowe piosenki, a dodatkowo pracuję z MELO.KIDS (headlinerem tegorocznej edycji) nad singlem z anglojęzycznym wokalem. Premiera planowana jest właśnie na 26 maja, wiadomo gdzie! ?

Jak chciałbyś zachęcić fanów muzyki elektronicznej, klubowej do przyjścia na tegoroczny Housepital?
Wstęp jest darmowy i dostępny dla każdego, bez wyjątku. Impreza jest festiwalem dziennym, co dodatkowo potęguje klimat zabawy pod gołym niebem, w samym centrum miasta. Poza muzyką przygotowaliśmy wiele innych atrakcji. Tutaj nie chcę wszystkiego zdradzać, aby każdy mógł przyjść na event i zobaczyć całe to muzyczne show. Impreza oczywiście jest bardzo bezpieczna, z uwagi na profesjonalną ochronę i moje bardzo silne stanowisko antynarkotykowe. Tutaj leczymy ludzi muzyką!

Autor: Kamil Myszyński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *