Kooperatywa, a BIO żywność

Produkty w Kooperatywie, różnią się od produktów z Bio sklepów, przede wszystkich jakością surowca i świeżością, gdyż sklep ponosi koszty prowadzenia działalności, a więc wyszukuje najtańszych produktów, oraz nie ma możliwości codziennego uzupełniania towarów. Kooperatywa jest dużo bardziej elastyczna w doborze asortymentu, który z zasady jest dużo większy, niż w sklepie. Warto podkreślić, że Kooperatywa nie jest sklepem, bo nasza działalność nie ma charakteru zarobkowego i chociaż wiemy, że w naszych czasach ciężko jest w to uwierzyć, ale my nie zarabiamy na prowadzeniu grupy zakupowej. Całość zamówień, dostaw i odbiorców wykonujemy samodzielnie, poświęcając swój czas i wysiłek nieodpłatnie. Działamy społecznie.

Ceny Kooperatywy
Dzięki grupie kupujemy hurtem, więc dostajemy oferty w cenach hurtowych i dodatkowo negocjujemy ceny dla nas, a także otrzymujemy rabaty od wielkości całego zamówienia. Nie dodajemy do ceny żadnych marż, procentów i itd. Czyli to, co w pojedynkę byłoby niemożliwym do osiągnięcia przedsięwzięciem. W grupie staje się możliwe.

Produkty dostępne w Kooperatywie
Są to wyłącznie produkty rzetelnie, sprawdzone pod względem ekologiczności, jakości i smaku. Do Kooperatywy nie można dołączyć, jako sprzedawca bez potwierdzenia wyżej opisanej reguły. Zazwyczaj nie dołączamy po prostu sprzedawców do grupy, a wyszukujemy samodzielnie, następnie sprawdzamy proponowany towar i tylko po tych czynnościach sprzedawca ma dostęp do sprzedaży w grupie. Wszystkie produkty spożywcze w Kooperatywie są produkowane na Twoje indywidualne zamówienie tuż przed dostawą, co jest dla nas dodatkowym atutem, bo nie leżakują na półkach w sklepach, a są świeże oraz dostarczone bezpośrednio przez producentów.

Zdrowe życie z Kooperatywą
Przemysłowa produkcja jest dziś normą, a półki sklepowe są pełne produktów wysoko przetworzonych. Dziś stało się normą, aby kupować młode ziemniaki z Malty, a jabłka z Republiki Południowej Afryki. Przyzwyczailiśmy się, już do tego, że kupując warzywa i inne produkty, nie wiemy skąd, one pochodzą, a nasze wizyty w przychodniach stały się naszą codziennością i nie zadajemy sobie pytania na przykład: skąd wzięło się nasze uczulenie, a także nie zastanawiamy się, jak go się pozbyć raz i na zawsze bez leków? Odmawiamy naszym dzieciom owoców, bo lekarz stwierdził, że na te owoce nasze dzieci mają uczulenie i owszem mają… Ale dlaczego? Być może problem tkwi w pestycydach lub antybiotykach w mięsach i rybach z marketów, które jadą do naszego kraju około dwóch tygodni, a po dotarciu mają termin realizacji na dodatkowe dwa tygodnie i nadal są świeże… Mieszkamy w okolicach Warszawy, ale chcemy jeść zdrowe i lokalne produkty oraz chcemy wiedzieć: skąd pochodzi nasza żywność? Kooperatywa organizuje sprzedaż bezpośrednią, bo zdrowa żywność jest naszym prawem, a nie towarem luksusowym…

Działaj z nami
Pierwsza Kooperatywa spożywcza w Polsce powstała w 2008 roku, Kooperatywa Lesznowola działa od dwóch lat, ale codziennie podejmujemy nowe wyzwania i idziemy cały czas do przodu.

Autorka: Olga Tyszek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *