Koniec pierwszego etapu

Na koniec grudnia 2017 ma się zakończyć pierwszy etap budowy Centrum Edukacyjno – Multimedialnego w Piasecznie, czyli tzw. stan surowy otwarty. Obiekt, który powstaje u zbiegu ulic Jana Pawła II i Dworcowej, będzie miał ponad 11 tys. m2 powierzchni użytkowej. Znajdzie w nim swą siedzibę szkoła podstawowa wraz z halą sportowo-widowiskową, przedszkole oraz nowoczesne centrum multimedialne.

Miesięczne opóźnienie
W stosunku do pierwotnego harmonogramu wykonawca ma niestety miesięczne opóźnienie – mówi Burmistrz Zdzisław Lis. W podpisanym aneksie został utrzymany pierwotnie zakładany termin realizacji inwestycji. – Mamy nadzieję, że firma zgodnie z zapewnieniami przyspieszy tempo prac i nadrobi swoje opóźnienie, jeśli chce uniknąć wysokich kar wynikających z zapisów umowy – dodaje burmistrz.
Harmonogram prac przy budowie Centrum Edukacyjno — Multimedialnego zakłada, że jeszcze w grudniu zostanie ukończony tzw. stan surowy otwarty i rozpocznie się układanie izolacji termicznej i przeciwwilgociowej. W styczniu będą montowane okna. Prace przy elewacji budynku mają rozpocząć się na wiosnę i potrwać do końca sierpnia. Po wykonaniu elewacji pozostaną do zrobienia jedynie prace wykończeniowe w środku budynku.

Termin ukończenia niezagrożony
Jest to największa w historii gminy inwestycja kubaturowa, dlatego jej realizacja jest dla nas wielkim wyzwaniem – mówi Burmistrz Zdzisław Lis. – Cieszę się, że na koniec roku uda się zamknąć pierwszy etap budowy, choć jak to bywa przy tak dużych przedsięwzięciach, pojawiają się też pewne problemy, czy utrudnienia. Jako inwestor musimy być cały czas czujni, pilnując, by wykonawca trzymał się ustalonego harmonogramu i specyfikacji.
Uzyskanie pozwolenia na użytkowanie Centrum Edukacyjno — Multimedialnego w Piasecznie jest planowane na 21 listopada 2018 roku.

Foto: Anna Grzejszczyk

Autor: Kamil Myszyński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *