Jan Hardy

Każdy słyszał o Żołnierzach Wyklętych. W 2013 roku Jakub Kijuc uznał, że upamiętni bohaterów powstania antykomunistycznego, rysując serię komiksową: „Jan Hardy – Żołnierz Wyklęty”.

Komiksowa historia o niezłomnym superbohaterze, którego moc pochodzi z wartości: „Bóg, Honor i Ojczyzna”, to część większego uniwersum, w skład którego wchodzą jeszcze serie: „Konstrukt” i „Ognik”. W komiksach często przenosimy się w czasie, zmienia się miejsce akcji, a odniesienia do innych odcinków sprawiają, że jest to komiks przeznaczony dla młodzieży, nastolatków i dorosłych. Seria z Hardym jest specyficzna ze względu na tematykę, klimat lat 90-tych oraz na kreskę, którą autor tworzy świat. Warto wspomnieć, że prace autora znajdą się w leksykonie zawierającym prace 35 najlepszych polskich ilustratorów komiksowych.

W opowieściach o pierwszym polskim superbohaterze, mimo wielu przypisów ciągle zostają rzeczy niewytłumaczone, dzięki czemu zostaje miejsce na nowe odcinki. Jeżeli chcielibyście zagłębić się w świat Jana Hardego, to możecie zamówić je na stronie projektu: www.janhardy.pl. Możecie wziąć je za darmo, płacąc jedynie za przesyłkę lub opłacając jeden z progów cenowych, aby wesprzeć wydanie kolejnych części.

Autor: Paweł Smereczyński

Więcej szczegółów na stronie https://janhardy.pl/darmo-dane/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *