Gorące pożegnanie lata

Na terenie Politechniki w Józefosławiu, odbył się wielki piknik pt. „Pożegnanie Lata, Powitanie Jesieni”. Tegoroczny piknik był wspólnie organizowany z Fundacją Audemus Audire, która zbierała fundusze na dalszą rehabilitację Filipa Mąkosy. Zbiórkę wspomagało 45 wolontariuszy, którzy pomagali podczas przygotowań, samego pikniku i tuż po jego zakończeniu. Dzięki tej wspaniałej pracy udało się uzbierać kolejne fundusze na dalsze leczenie Filipa – 10 305,00 zł!
 
Filip robi postępy
Oprócz wolontariuszy Fundacji Audemus Audire, na pikniku w Józefosławiu można było spotkać samego Filipa Mąkosę wraz z mamą Agatą. – Filip codziennie jest rehabilitowany przez kilka godzin. Wiadomo, że to wiąże się z olbrzymimi kosztami. Dlatego bardzo dziękujemy za zorganizowanie pikniku i za tą akcję charytatywną. Chciałabym wyrazić swoje wyrazy wielkiego uznania dla wszystkim darczyńcom, pomysłodawców i wszystkich ludzi dobrej woli, którzy nas wspierają słownie i materialnie – nie kryła swoje wzruszenia Pani Agata.
 
Liczne stragany, pełne niespodzianek
Podczas pikniku było wiele kolorowych straganów pełnych słodkości, biżuterii i lokalnych wyborów. Na jednym z nich spotkaliśmy Panią Ewę Franke-Chrustowską, która wraz z mężem piecze piękne kolorowe pierniki. – Mojego przepisu i receptury Państwu nie zdradzę 🙂 Wyrób pierników to nasze wspólne rękodzieło. Zajmuje się tym już od czterech lat wraz z moim mężem. Najpierw pieczemy, a później dekorujemy nasze pierniczki. Mamy wiele nowych pomysłów na udekorowanie kolejnych naszych wyrobów. Prowadzimy także warsztaty dla dzieci, które cieszą się dużym powodzeniem. Powoli przygotowujemy się już do Świąt Bożego Narodzenia – mówiła Pani Ewa Franke-Chrustowska. Niedaleko stanowiska z piernikami można było oglądać piękną biżuterię, autorstwa Pani Anny Zalewskiej. – To wszystko są moje własne wzory, od początku, do końca przeze zemnie wymyślone. Od początku do końca przeze zemnie zrobione. Inspiracją do ich tworzenia, może być wszystko. Czasami jest to wzorek na pościeli, a czasami wzorek na kafelku… – mówiła o swoich „klejnotkach” Pani Anna Zalewska. Na pikniku nie mogło także zabraknąć sąsiadów ze Stowarzyszenia „Józefosław Nasz Wspólny Dom”. Zapytaliśmy o ich najbliższe plany. I nie powiem, zaskoczyli nas bardzo pozytywnie. Wkrótce z inicjatywy stowarzyszenia na terenie Józefosławia, powstaną budki do wymiany książek. – Ostatnio (musimy się pochwalić) z funduszu sołeckiego otrzymaliśmy środki finansowe i zbudujemy na terenie Józefosławia budki do wymiany książek. Książkę będzie można wziąć do domu, przeczytać, a później oddać z powrotem do budki. Albo jakąś nową dołożyć, którą już się przeczytało. Wiadomo, że książki, to spory wydatek i nie każdego mieszkańca na niego stać. A tak dzięki budkom będzie można przeczytać książkę i później oddać ją sąsiadowi – opowiadała o przyszłych planach Pani Maria Kamińska, prezes Stowarzyszenia „Józefosław Nasz Wspólny Dom”.
 
Wspaniały piknik
Mieszkańcy Józefosławia w piękny sposób pożegnali lato i przywitali jesień. Kiedy zrobiło się już chłodno i nad terenem Politechniki zapadł zmrok, mieszkańcy ruszyli pod scenę na „szaloną potańcówkę”, która rozgrzała do czerwoności.
 
Autor: Kamil Myszyński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *