Gala Nasi Najlepsi 2017

Gala Nasi Najlepsi 2017 już za nami. To był wieczór pełen wzruszeń ze strony laureatów, na których głosowaliście w plebiscycie przez cały wrzesień. Na swoich faworytów oddaliście 1030 prawidłowych głosów. Jest to absolutny rekord. Najlepszymi z Najlepszych okazali się: Najlepszy Twardziel – Bazarek dla Basi Bagorro, Najlepszy Kulturysta – Agnieszka Lis.

Najlepsza Kulturystka — Agnieszka Lis
Konkurencja w każdej z kategorii była niemała… W kategorii Najlepszy Kulturysta nominacje otrzymali: pisarka Agnieszka Lis, fotograficzka Joanna Rogala, długoletnia animatorka piaseczyńskiej kultury Katarzyna Biernadska-Hernik, czy muzyk tworzący bardzo pozytywny rap i projekt KOLOROFONIA Michał Kisielewski. Najlepszą w tym gronie okazała się pisarka Agnieszka Lis, która uczy muzyki, gry na fortepianie, prowadzi zajęcia „uczytelniające” dla dzieci. W tym roku wydała głośną powieść – „Karuzela”. To opowieść o rodzinie, o życiu i o chorobie nowotworowej, która dotyka wielu młodych ludzi. „Karuzela” to w końcu książka, która zostaje z czytelnikiem na lata. Same czytelniczki Agnieszki Lis sugerują, że „Karuzela” jest książką, której się nie zapomina. Ta nagroda to także szczególne wyróżnienie dla naszej gazety, bo od początku wydawania „Stacji Południe” promujemy dobre książki. Takimi z pewnością są książki autorstwa Agnieszki Lis, które zagoszczą w przyszłorocznych wydaniach Stacji Południe. Autorka po wręczeniu statuetki na uroczystej gali nie kryła swojego wielkiego wzruszenia. – Głosowanie zakończyło się z końcem września, a redakcja organizatora, czyli Stacji Południe, nie chciała uchylić nawet rąbka tajemnicy… Tym większa była to dla mnie radość, gdy okazało się, że spotkał mnie zaszczyt wygrania tegoż plebiscytu w kategorii Najlepszy Kulturysta. Nie mogę nie podziękować wszystkim, którzy oddali na mnie swój głos. Po prostu wielkie, ogromne dziękuję! Wspaniały projekt. Do zobaczenia – mam nadzieję za rok – dodała Agnieszka Lis.

Najlepsi Kulturyści - Gala Nasi Najlepsi 2017

Najlepszy Twardziel – Bazarek dla Basi Bagorro
W kategorii Najlepszy Twardziel nominację otrzymali: Bazarek dla Basi Bagorro, akcja pomocowa dla Łukasza Bogusza – Postawmy Łukasza na Nogi i fundacja Nowa Nadzieja z Góry Kalwarii, która organizuje pomoc dla Mariusza Podgórzaka – Pomóżmy Mariuszowi stanąć na Nogi. W tym gronie najlepsza okazała się inicjatywa społeczna – Bazarek dla Basi Bagorro. Bazarek powstał z inicjatywy przyjaciół Basi i Emilii Bagorro. Prowadzony jest przez Magdalenę Borkowską i Anetę Zajączkowską-Budytę. Na bazarku możemy zakupić przeróżne rzeczy, z których cały dochód zasila konto Basi, w Stowarzyszeniu To Ma Sens. Środki finansowe uzyskane z bazarku są przeznaczane na rehabilitację Basi. Inicjatywa skupia już ponad 2380 uczestników. Nagrodę na uroczystej gali odebrała mama Emilia z Basią, Magdalena Borkowska i Aneta Zajączkowska-Budyta. – To był wieczór pełen wzruszeń. Dziękuję wszystkim, którzy oddali swój na Bazarek dla Basi. Piękna inicjatywa Magdaleny Borkowskiej i Anety Zajączkowskiej-Budyty została przez Was doceniona. Dziękuję również za to, że licytując i przekazując fanty na Bazarek, współtworzycie go… To był wieczór nas wszystkich: mojego Twardzielka, mój, Anety, Magdy, ale także wszystkich licytujących i darczyńców – dodała Emilia Bagorro.

Pozytywny odzew
Jako redakcja Gazety Lokalnej Stacja Południe chcielibyśmy podziękować wszystkim głosującym w plebiscycie — Nasi Najlepsi. Cieszymy się, że nasz projekt społeczny spotkał się z tak pozytywnym odbiorem ze strony naszych czytelników. Za rok czeka nas kolejny plebiscyt. Już dzisiaj warto pomyśleć, kto powinien otrzymać Państwa nominację do przyszłorocznej nagrody.

Autor: Kamil Myszyński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *