„For You” Basia

9 marca br. na deskach Centrum Kultury w Piasecznie odbył się wyjątkowy Koncert Charytatywny dla Basi Bagorro. Na scenie wystąpili: Teatr Impro „Akt VIII”, Zespół CEADEGIE, Zespół „Niebieski Klucz”, Zespół „Parasol Poetica”.

Wyjątkowy koncert
– Wyjątkowy koncert dla wyjątkowej dziewczyny, dla mojej Baśki – rozpoczęła naszą rozmowę Emilia Bagorro, mama Basi. – Basia miała w ciągu ostatnich dwóch lat siedem operacji ortopedycznych, chirurgicznych i wymaga cały czas rehabilitacji – wspominała trudne chwile pani Emilia. – Rehabilitacja, która jest bardzo droga u nas, niestety – dodawała Aneta Budyta Pilarczyk, współorganizatorka Bazarku dla Basi Bagorro. Nie mogło zabraknąć pytania o sam bazarek, który bardzo wspiera Basię w jej trudnej drodze po lepsze życie i zdrowie. – Na bazarku dzieje się bardzo fajnie. Dzwoni do nas, czy pisze bardzo dużo osób, które chcą coś dać, coś ofiarować. W sumie udało nam się uzbierać kwotę, która w tej chwili przekroczyła 50 tys. zł. – podkreśliła Aneta Budyta Pilarczyk.

Żyj nadzieją
Zespół CEADEGIE, który był jedną z gwiazd wyjątkowego koncertu dla Basi Bagorro przygotował z tej okazji wyjątkową piosenkę pt. „Żyj nadzieją”. – Stwierdziliśmy, że nie wystarczy tylko zagrać tego, co gramy na co dzień. Chcieliśmy przygotować coś specjalnego na tą okazję i tak przyszło nam do głowy napisanie piosenki. Słowa są nasze, muzyka jest nasza. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc Basi – mówili członkowie zespołu CEADEGIE. Od zespołu otrzymałem słowa piosenki, które specjalnie zostały napisanie dla naszej ukochanej Basi:

„Żyj nadzieją”

Życie daje Ci w kość, żyj nadzieją
Ludzie dają ci popalić, żyj nadzieją
Kiedy nie masz już wiary, żyj nadzieją
Kiedy padasz na kolana, żyj nadzieją

Nadzieją, Nadzieją, nadzieją warto żyć
Nadzieję, nadzieję, nadzieję warto mieć

Nie słuchaj złych słów, żyj nadzieją
Pokonuj słabości, żyj nadzieją
Wyruszaj w swą drogę, żyj nadzieją

Nadzieją, Nadzieją, nadzieją warto żyć
Nadzieję, nadzieję, nadzieję warto mieć

Podziękowanie
– Bardzo bardzo chcę podziękować wszystkim organizatorom koncertu, zespołom. Ale również moim ukochanym dziewczynom, które organizują bazarek. I wszystkim, którzy pomagają Basi w jej trudnej walce – dziękowała wzruszona Emilia Bagorro.
Przed Basią jeszcze sporo walki, ale dzisiaj jest to już tylko walka o lepszy dzień, o lepsze samopoczucie. Tą najważniejszą walkę o życie Baśka wygrała!

Autor: Kamil Myszyński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *