Dwa problemy

Ostatnio zgłaszaliście do naszej redakcji wiele problemów związanych z funkcjonowaniem skrzyżowania drogi krajowej S7 z drogą wojewódzką 721 w miejscowości Sękocin Stary. Sformułowaliście dwa główne problemy. Po pierwsze zbyt krótki lewoskręt w kierunku Piaseczna, a po drugie niedziałające światła, które doprowadziły już do poważnego wypadku. O te dwie wspomniane sprawy, zapytaliśmy Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie.
 
Czemu w ostatnim tygodniu dwukrotnie nie działała sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu S7 z DW 721 w Sękocinie Starym? – pytała redakcja.
Powodem były przerwy w dostawie energii elektrycznej – odpowiadała w imieniu GDDKiA Małgorzata Tarnowska, Główny Specjalista ds. Komunikacji Społecznej.
 
Czy Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie dostrzega problem zbyt krótkich świateł dla skręcających w lewo z al. Krakowskiej w stronę ul. Słonecznej, w kierunku Piaseczna? Czy GDDKiA oddział Warszawa zamierza wydłużyć światła dla lewoskrętu w kierunku Piaseczna, a może macie Państwo jakieś inne rozwiązanie tego problemu? Na przykład zmiana organizacji ruchu drogowego i wprowadzenie dwóch pasów do lewoskrętu? – pytała redakcja.
Monitorujemy działanie sygnalizacji i podejmiemy działania prowadzące do poprawy warunków ruchu – odpowiadała Małgorzata Tarnowska.
 
Czy mają Państwo wiedzę, do ilu wypadków samochodowych doszło na skrzyżowaniu al. Krakowskiej z ul. Słoneczną w Sękocinie Starym? Jeżeli tak, to proszę o te dane – pytała redakcja.
Pełne dane dotyczące wypadków posiada Policja. Informacje, które posiada Punkt Informacji Drogowej GDDKiA (pozyskane od służb ratunkowych i użytkowników) wskazują na 3 kolizje/wypadki w ciągu bieżącego miesiąca – odpowiadała Małgorzata Tarnowska.
 
Niestety dzisiaj doszło do kolejnego wypadku na al. Krakowskiej. Tym razem nie przy samym skrzyżowaniu drogi krajowej S7 z drogą wojewódzką 721, ale na wylocie z miejscowości Łazy w kierunku Warszawy, przy skrzyżowaniu z ul. Podleśną.
 
Zobaczymy jakie działania w najbliższym czasie podejmie GDDKiA w Warszawie. Problem związany, choćby z lewoskrętem z al. Krakowskiej, w kierunku Piaseczna jest bardzo duży. Samochody czekające do skrętu w ul. Słoneczną skutecznie blokują lewy pas ruchu na al. Krakowskiej. Tym samym tworzą się olbrzymie korki, które sięgają już za estakadę nad rondami Lecha i Marii Kaczyńskich w Sękocinie Starym.
 
Autor: Kamil Myszyński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *