Dorota Panfil nasz lesznowolski masterchef

Dorota Panfil mieszkanka Stefanowa, z wykształcenia ekonomistka, z zamiłowania kucharz i kreatorka dobrego smaku. Pracuje jako specjalista do spraw logistyki w firmie handlującej okuciami budowlanymi.

Ogromną sławę przyniósł Pani program „MasterChef”. Czy start w tym reality show zmienił Pani życie?

Tak, mogę powiedzieć, że program Masterchef przyniósł mi sławę, popularność, a moje życie zmieniło się z dnia na dzień. Dla mnie to było duże zaskoczenie, emocje. Musiałam się oswoić z nowymi dla mnie rzeczami jak np. media, wywiady, autografy. Czasami było ciężko, ale dziś jest już dobrze, mogę się w pełni cieszyć i czerpać wielką przyjemność z mojej pasji do gotowania.

Po programie „MasterChef” dostaje Pani wiele propozycji udziału w imprezach kulinarnych na terenie całej Polski.

To prawda. Aktualnie bardzo popularne są pokazy kulinarne, czy warsztaty z gotowania organizowane przez agencje eventowe.

Angażuje się Pani w akcje charytatywne, tą najbardziej znaną jest Szlachetna Paczka.

Zgadza się! To już moja druga edycja. Jestem wolontariuszem rejonu Lesznowola i pełnię rolę szefa kuchni. Szlachetna Paczka motywuje mnie do wielu działań i przez to bardziej staję się otwarta na drugiego człowieka. Dodatkowo zdobywam liczne umiejętności z obszaru pracy. Uważam, że są to ważne czynniki, aby osiągnąć swój własny sukces na przykład po otwarciu mojej wymarzonej restauracji.

Jest Pani także obecna podczas lokalnych imprez. Można Panią z powodzeniem spotkać w Lesznowoli czy Stefanowie. Czy ta forma zaangażowania jest dla Pani ważna?

Uważam, że takie zaangażowanie jest ważne dla każdego doświadczonego kucharza , któremu zależy na wartości merytorycznej. Mieszkańcy chcą się uczyć i są ciekawi nowych technik i trendów w kuchni .

Kiedy myślimy o gminie Lesznowola to od razu przychodzi nam na myśl – dynia. Czy ma Pani jakieś swoje ulubione dania związane właśnie z dynią?

Dynia to moje ulubione jesienne warzywo. Można z niej zrobić zupę, gulasz, a nawet deser. Moim takim ulubionym daniem jest zupa krem z dodatkiem fenkuł i pasztet. Gorąco polecam!

Autor: Kamil Myszyński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *