Dołącz do drużyny Szczypiorniaka Lesznowola

Piłka Ręczna Uzależnia – to hasło, które od początku swojej działalności dumnie promuje Uczniowski Klub Sportowy Szczypiorniak Lesznowola. Klub działa od dwóch lat. Pierwszy trening odbył się 13 września 2016 roku. Największym dotąd sukcesem Szczypiorniaka było zajęcie piątego miejsca na międzynarodowym turnieju – Youth Handball Festival, który odbył się w dniach 7-13 lipca 2018 roku w węgierskim mieście Kaposvár. Obecnie klub prowadzi nabór zawodników, zarówno chłopców, jak i dziewcząt do grup wiekowych: 2004-2005, 2006-2007 i 2008-2009.
 
Zapraszamy do przygody z piłką ręczną.
– Trenowanie w Szczypiorniaku Lesznowola to nie tylko spotkania i treningi na hali sportowej. Oprócz szlifowania handballowych umiejętności nasi zawodnicy mają okazję przeżyć ciekawą przygodę. U nas można zdobyć doświadczenie w rywalizacji na różnych poziomach – zaczynając od gier w rozgrywkach lokalnych poprzez tych na wyższym poziomie. Uczestniczymy w rozgrywkach ligowych, wyjeżdżamy na obozy zimowe i letnie. Gramy w turniejach międzynarodowych w Polsce i za granicą. W czerwcu rywalizowaliśmy w walce o medale w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Piłce Ręcznej Plażowej. W lipcu osiągnęliśmy swój największy sukces, którym było 5 miejsce w Intersport Youth Handball Festival, który odbył się w węgierskim mieście Kaposvár.
Sami również organizujemy imprezy o randze ogólnopolskiej. W grudniu 2017 roku w czasie dwudniowej rywalizacji blisko 200 zawodników z 5 województw uczestniczyło w pierwszym naszym turnieju PIŁKA RĘCZNA UZALEŻNIA. Zebraliśmy bardzo dobre recenzje od trenerów oraz działaczy związkowych. Poszliśmy za ciosem. Wpadliśmy na pomysł organizacji turniejów jednodniowych – w czerwcu na zamknięcie, a we wrześniu na otwarcie sezonu rozgrywkowego. W naszych turniejach chętnie uczestniczą najlepsze młodzieżowe drużyny w Polsce, m.in. medaliści Mistrzostw Polski. W grudniu planujemy kolejny turniej dla blisko 500 zawodników.
W działalność klubu bardzo zaangażowani są rodzice. Zawodnicy chętnie przyprowadzają na treningi nowych kolegów. Atmosfera ogólnie jest bardzo dobra.
Aktualnie prowadzimy nabór do sekcji. Czekamy na dzieci i młodzież urodzoną w latach 2004-2009. W ostatnich dniach wakacji dołączyło do nas kilku ciekawych zawodników. Oprócz dobrej atmosfery i zabawy, klub oferuje ciężką pracę, która z pewnością w bliższej lub dalszej przyszłości zaowocuje – zapraszał do współpracy nowych zawodników Michał Zieliński, prezes i trener zespołu UKS Szczypiorniak Lesznowola.
Więcej informacji uzyskają Państwo na stronie internetowej klubu: www.szczypiorniak.com.pl, lub telefonicznie pod numerem 696 686 223, a także pod adresem e.mail: uksszczypiorniak@gmail.com.
 
Autor: Kamil Myszyński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *