Charytatywny Turniej Siatkówki – Wigilia Pełna Prezentów 2017

Piąty jubileuszowy Charytatywny Turniej Siatkówki Wigilia Pełna Prezentów był wyjątkowy pod każdym względem. Po pierwsze zeszłoroczni uczestnicy już na dwa miesiące przed turniejem dopytywali: kiedy się odbędzie?, kto wystąpi? Tradycyjnie już mogliśmy liczyć na nasze stałe siatkarskie ekipy, które w poprzednich latach wygrywały poprzednie edycji tej siatkarskiej imprezy. Tutaj mam na myśli drużyny: Dream Team, Nie Powiem czy Fuks. Oczywiście dwie ekipy zmieniły swoje nazwy, ale to w nich zagrali nasi stali bywalcy. Turniej rozpoczęliśmy o godz. 10:00. Tradycją już się stało, że to właśnie o godzinie zero, ustalane są warunki uczestnictwa i gry w turnieju z kapitanami poszczególnych ekip. W tym roku podjęliśmy decyzję o grze w jednej eliminacyjnej grupie. Cztery najlepsze ekipy miały zagrać w turnieju finałowym. Przy czym dwie pierwsze miały wystąpić w wielkim finale, a trzecia i czwarta miały walczyć o najniższy stopień podium.

W trakcie turnieju rozegraliśmy pięć ligowych kolejek. Poziom był dość wysoki i wyrównany. Tylko jedna ekipa zdołała wygrać wszystkie mecze — Dream Team. Zresztą jak się później okazało, triumfator tegorocznego rywalizacji. Kolejne cztery ekip dzielnie walczyły o każdego seta, o każdy punkt… Przy ostatecznej tabeli liczyło się dosłownie wszystko. Nawet bezpośrednie wygrane z rywalami. Dwie ekipy: X-Team i Tygrysy Piaseczno zdobyli po 5 pkt. Dlatego w tej sytuacji o tym, kto zagra w wielki finale, decydowała bezpośrednia rywalizacja, tych drużyn w fazie grupowej. Obie ekipy spotkały się w 4 kolejce fazy grupowej. Po zaciętej rywalizacji mecz wygrała drużyna X-Team (2:1). Dlatego to ekipa dowodzona przez panią kapitan Agnieszkę Boros zagrała w wielkim finale z drużyną Dream Teamu dowodzoną przez kapitana Mariusza Dudka. Przed samym finałem była jeszcze walka o trzecie miejsce. A w niej debiutanci — Tygrysy Piaseczno i uważana za absolutnego faworyta imprezy ekipa — Nie powiem. Niestety ekipa Nie powiem, była osłabiona po sobotniej balandze ; ) Balanga do czwartej nad ranem, spowodowała widoczny regres formy tego teamu ; ) Tygrysy skutecznie wykorzystały słabość swoich rywali i wygrali przekonująco (2:0). Wielki finał to już walka, między Dream Teamem, a X-Teamem. Choć ekipa dowodzona przez Mariusza Dudka wygrała łatwo i przyjemnie wszystkie mecze fazy grupowej, to w samym finale musieli się nie źle namęczyć ze swoimi rywalami. Pierwszy set w wielki finale zwiastował, że to drużyna X-Team sięgnie po zwycięstwo. Wygrali bardzo przekonująco tego seta (25:11). Jednak drugi set okazał się kluczowy dla wielkiego finału. Był bardzo zacięty, długi, punkt za punkt, akcja za akcję, błędy graczy. Ostatecznie tego seta wygrała ekipa Dream Team (25:21). W trzecim secie ta drużyna potwierdziła swoją świetną formę na całym turnieju i wygrała znowu przewagą 4 punktów – (15:11). Wszystkie ekipy były bardzo zadowolone z tegorocznej rywalizacji. Już padły deklarację chęci wzięcia udziału w przyszłorocznej edycji Charytatywnego Turnieju Siatkówki Wigilia Pełna Prezentów.

Zwycięzca — Dream Team.

Dziękuję Jankowi Woźniakowi za sędziowanie całego turnieju.
Dziękuję TVP Warszawa za materiał o tegorocznej Wigilii Pełnej Prezentów, który ukazał się w Kurierze Mazowieckim. Dziękuję PS News za przygotowanie relacji i materiału z Charytatywnego Turnieju Siatkówki Wigilia Pełna Prezentów. Duże podziękowania za wsparcie dla GOSiRu Piaseczno.

Autor: Kamil Myszyński