Camper&Caravan Show za nami

Tego wydarzenia żaden polski miłośnik caravaningu nie mógł przegapić. W weekend 19-21 października w Centrum Targowo-Kongresowym Ptak Warsaw Expo, mogliśmy zobaczyć setki camperów i przyczep campingowych. Duże wrażenie zrobiła także ekspozycja domków mobilnych. Nie zabrakło oczywiście wystawców z ofertą sprzętu campingowego, turystycznego i sportowego. Przy okazji targów zorganizowano także ogromny zlot caravaningowy, w którym udział wzięło ponad 400 załóg. Kto przegapił, niech żałuje, bo kolejna taka okazja dopiero za rok.

Targi Camper&Caravan Show odbyły się w Ptak Warsaw Expo już po raz czwarty i jak co roku przyciągnęły prawdziwe tłumy, zarówno wiernych fanów turystyki caravaningowej jak i wszystkich ciekawskich, którzy dopiero pragną dołączyć do tego wyjątkowego grona ludzi.

W ramach targów mogliśmy zobaczyć setki camperów i przyczep campingowych – od tych dobrze znanych i od lat świetnie sprzedających się modeli, po nowości, czyli te najbardziej oczekiwane na targach premiery. Swoje pojazdy pokazali producenci polskich i światowych marek, takich jak: Morello, Benimar, Adria, Chausson, Laika, Fendt, Hobby, Globe Traveller, Balcamp, Volkswagen, Veinsberg, Roller Team, Hymmer, Dethleffs, Eura Mobil, Sunlight, Knaus, Forster i Burstner. Popularnością cieszyła się też wystawa domków mobilnych. Do odwiedzenia większości trzeba było ustawić się w kolejce, co dobrze pokazuje jak wielu z nas marzy o takim rozwiązaniu.

To oczywiście nie wszystko, co mogliśmy podziwiać na targach. Szczęśliwi posiadacze camperów i przyczep mogli znaleźć ofertę wyposażenia (np. namioty samochodowe, anteny satelitarne, panele fotowoltaiczne), czy ofertę specjalistycznych usług serwisowych, a nawet remontowych. W tym roku do Camper&Caravan Show dołączył także Salon Warsaw Ski&Outdoor Show, który dedykowany jest sportom zimowym, wspinaczce oraz turystyce namiotowej i campingowej. Swoją ofertę pokazali m.in. Decathlon, Elan, Brubeck, Pajak, ACCS, MGB Sport czy Equip.pl.

W ramach targów zorganizowano zlot. Miasteczko camperowe, które na te kilka wyjątkowych dni wyrosło na parkingu przed halami Ptak Warsaw Expo, robiło trzeba przyznać naprawdę duże wrażenie. Zlot był przede wszystkim świetną okazją dla miłośników caravaningu z całej Europy do spotkania i międzynarodowej integracji. Sprzyjali temu sami organizatorzy, którzy ugościli zlotowiczów biesiadą z muzyką i występem kabaretowym.

Kolejna edycja targów Camper&Caravan Show została zaplanowana na weekend 18-20 października.

Autor: Mariusz Cholewski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *